2021 February 25 - پنج شنبه 07 اسفند 1399

وعده حذف عوارض آزادراه تهران-ساوه ۱۰ ساله شد/ گلایه‌ها اوج گرفته و کسی پاسخگوی مردم نیست
کد خبر: ١٦٢٦٤٩ تاریخ انتشار: ٢٤ آذر ١٣٩٩ - ١٥:٤٩
صفحه نخست » تیتر یک
وعده حذف عوارض آزادراه تهران-ساوه ۱۰ ساله شد/ گلایه‌ها اوج گرفته و کسی پاسخگوی مردم نیست

وعده حذف عوارض آزادراه تهران-ساوه در حالی ۱۰ ساله شد که انتقادات مردم شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان پرند به این عوارض اوج گرفته است.

 خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: حذف عوارضی دوم اتوبان تهران ساوه مطالبه ۱۰ ساله مردم رباط کریم و بهارستان است، که همچنان علی رغم وعده‌های پی در پی مسئولین در پیچ و خم تصمیم‌های مسئولان مربوطه دست به دست می‌شود.

«عوارضی دوم اتوبان تهران ساوه به دلیل نارضایتی شدید مردم حذف خواهد شد.»، خبری بود که در روز ۱۲ مهر سال ۱۳۹۱ از قول نماینده مردم وقت رباط کریم و بهارستان منتشر شد اما از آن زمان تاکنون هنوز مردم با پیامک‌های دریافت عوارض روبه‌رو می‌شوند.

سال گذشته و ۲۶ تیرماه ۹۸ بود، که مجتبی خانجانی، فرماندار وقت بهارستان از دریافت مصوبه حذف عوارضی اول اتوبان تهران- ساوه از کمیته فنی شورای هماهنگی ترافیک استان تهران خبر و وعده برچیده شدن این عوارضی را داده بود، اما این عوارضی هرگز برچیده و حذف نشد.

هنوز هم مانند قبل پیامک‌های دریافت عوارض برای ما ارسال می‌شود

یکی از شهروندان رباط کریم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اسفند سال گذشته بود، که مدیرکل بهره برداری آزادراه‌ها از پرداخت پیمایشی عوارض در آزادراه تهران- ساوه و معاف شدن اهالی رباط کریم و بهارستان از پرداخت این عوارض خبر داده بود، اما هنوز هم مانند قبل پیامک‌های دریافت عوارض برای ما ارسال می‌شود.

محمد معینی گفت: باید مسئولان فکری اساسی برای این عوارض که مدت‌ها است، از چالش‌های عمده برای اهالی شده است، بکنند.

این عوارض نه تنها مردم عادی و شهروندان این دو شهرستان پر جمعیت در جنوب غرب استان تهران را آزار می‌دهد، که رانندگان کامیون، اتوبوس، تاکسی و وسایل حمل و نقل عمومی این منطقه نیز از عوارض این آزادراه گلایه مند هستند.

انتقاد رانندگان تاکسی به عوارض آزادراهی

جمعی از رانندگان تاکسی رباط کریم و بهارستان در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم، بهارستان و پرند در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عوارضی‌های دریافت شده در این مسیر اظهار داشته‌اند: قرار بود، عوارضی آزادراه تهران- ساوه در مسیر رباط کریم و بهارستان جمع شود، اما اکنون الکترونیکی شده است.

در این نامه آمده است: در درخواست کتبی ما نمایندگان تاکسی‌هایی که در مسیر آزادراه تهران- ساوه تردد می‌کنند، از جنابعالی و پیگیری‌های شما با وزیر محترم راه به معاف شدن تاکسی‌های حومه از این بزرگراه به توافق رسیدید و حتی خبر معافیت عوارض برای تاکسی‌های حومه‌ای در رسانه ملی نیز اعلام شد، اما متأسفانه همچنان مبالغ سنگین در بدهی عوارض ما ثبت شده است.

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه