2020 October 21 - چهار شنبه 30 مهر 1399

فریاد ده‌ها میلیون ایرانی: ما ملت امام حسینیم
کد خبر: ١٦٢٢٧٤ تاریخ انتشار: ٠٦ شهریور ١٣٩٩ - ٠٩:٢٥
صفحه نخست » تیتر یک
فریاد ده‌ها میلیون ایرانی: ما ملت امام حسینیم

شریح قاضی‌ها اگر حق را شناختند اما منافعشان را ترجیح دادند، اگر مردم را ترساندند و از گرد مسلم پراکندند و از حمایت سی هزار نفری به جایی رساندند که به وقت نماز عشاء دیگر کسی همراهش نبود، اینجا ملت مبارز ایران و باورمند به انقلاب حسینی اسلامی ردپای حاج قاسم را پی گرفته است، گوش به فرمان مقتدای حکیم انقلاب است، همچنان روحیه‌ عاشورایی را‌ به‌ نسل‌های بعد‌ انتقال می‌دهد و فریاد می‌زند: «ما ملت امام حسینیم.»

 هدف که مقدس‌ باشد، انسان مؤمن از دشوارترین مبارزه‌ها استقبال می‌کند. قیام در مقابل انحرافات بزرگ جامعه اسلامی و بازگرداندن آن به مسیر صحیح آنقدر الهی و حیاتی بود که امام حسین(علیه السلام) آنچنان فداکاری و مبارزه دشوار و غریبانه را در این راه به جان خریدند. چرا غریبانه؟ به این دلیل که آحاد جامعه سکوت کردند، غفلت کردند و حتی برخی خواص و نزدیکان همچون «عبداللَّه‌بن‌عباس» و «عبداللَّه‌بن‌جعفر» هم جرأت همراهی نداشتند. وقتی که یکی از این خواص در پاسخ به یاری خواهی حسین علیه السلام به جای کمک، اسبش را فرستاد و گفت: «از اسب من استفاده کن»!
در چنین شرایطی، امام حسین علیه السلام و یارای باوفایش با تشخیص درست تکلیف الهی، استقامت، شهامت و توکل علی الله ایستادند، تاریخ را ورق زدند و اسلام ناب را متجلی ساختند. نهضت اباعبدالله الحسین علیه السلام به بشریت درس داد که برای نجات جامعه از چنگال ظلم و جور و فسق، باید همیشه آماده بود و داشته‌ها را به میدان آورد.
همین روش و منطق در انقلاب اسلامی پیاده شد. این منطق گاه مانند قیام حسینی به شهادت منتج می‌شود و گاه مانند انقلاب حسینی اسلامی به استقرار نظام الهی.
انقلاب و ملت پیوند خورده با حسین علیه السلام
پس انقلاب ما و ملت ما پیوند خورده با حسین علیه السلام و نهضتش است. ملت بزرگ ایران درسی را که از عاشورا گرفت و راهی را که به تبعیت از عاشورا برگزید، فراموش نمی‌کند و پای آن ایستاده است. ملت مبارز ایران اسلامی یاد آن نهضت بزرگ را زنده نگه می‌دارد حتی اگر ویروس منحوس فراگیر شده باشد و لازم باشد با ماسک و فاصله‌گذاری عزاداری کند. هیأت‌ها بارقه‌های زیبای حسینی در فضای جامعه‌اند و کرونا هم نتوانست از بزرگداشت قیام امام حسین علیه السلام و اقامه عزای آن سرور و سالار شهیدان بکاهد. رونق و حرارت این چشمه‌های جوشان فیض و معنویت زنده‌تر و چشمگیر تر از قبل تداوم یافت و همچنان روحیه‌ عاشورایی‌ به‌ نسل‌های بعد‌ در حال انتقال است.
تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع تقلید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، جلوه‌های تازه و دیدنی از عزاداری‌ها آفریده است. پویش هر خانه و هر کوچه یک حسینیه رونق یافته است. عزاداران در فضای باز، ماسک بر صورت و با فاصله‌گذاری و رعایت نکات بهداشتی عشق و ارادت و مودت خود به امام حسین علیه السلام را ابراز می‌دارند و با آن چراغ هدایت و سفینه نجات تجدید عهد می‌کنند. برخی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت همچون حاج محمود کریمی، حاج مهدی سلحشور، حاج میثم مطیعی، حاج مهدی رسولی و ... به کوچه‌ها و میان مردم می‌آیند و چهره تازه‌ای به هیأت‌ و عزاداری امام حسین علیه السلام می‌دهند.
محرم 1442 وجه دیگری هم دارد. این محرم، اولین محرم بدون وجود نازنین سیدالشهدای مقاومت اسلامی، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است. آن سردار دل‌ها که خون موج آفرینش طراوت دیگری به اراده ضد استکباری آزادگان جهان بخشید. آن عزیز جلیل‌القدری که حضور ده‌ها میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر مطهرش قیامت به پا کرد و ناظران را مبهوت ساخت. کارشناس بی بی سی روز قبل از تشییع پیکر حاج قاسم در تهران گفت: اتفاق نادر و عجیبی افتاد؛ تاریخ ایران در هیچ برهه ای مردم را اینقدر متحد و همراه ندیده است! وی تصریح کرد بود: خدا می داند فردا تهران چه خبر است؟!
ملت انقلابی ایران که به پیروی از نهضت ماندگار امام حسین علیه السلام، گام در راه نورانی انقلاب اسلامی نهاده است و در پی ایجاد حاکمیت دین خدا در جهان و تمدن نوین اسلامی و برچیدن شبکه‌ فاسد و خبیث صهیونیستی و آمریکایی است، محرم امسال یاد حاج قاسم را به طور ویژه در دل دارد. زیرا پیام شهادت آن اسطوره مقاومت اسلامی همان پیام استکبارستیزانه و عزت آفرین انقلاب است که و ملت‌های جهان تشنه‏ آنند.
دریافت این پیام حیات بخش است که روحیه و عزم آحاد آزاده و شیفته انقلاب در سراسر عالم در نفی طاغوت و نفرت از باطل و استکبار را تقویت کرده و تحرک تازه ای داده است.
مرداد 97 در یادواره شهدای استان همدان در عملیات رمضان در پاسخ به یاوه‌گویی‌ ترامپ تأکید کرد: «ایران نمی‌خواهد، نیروهای مسلح ایران نمی‌خواهد، من حریف شما هستم، نیروی قدس حریف شماست ... ما ملت شهادتیم، ما ملت امام حسینیم، ما حوادث سختی را پشت سر گذاشتیم، بیا ما منتظریم، مرد این میدان ما هستیم برای شما، شما می‌دانید این جنگ یعنی نابودی همه امکانات شما، این جنگ را شما شروع می‌کنید اما پایانش را ما ترسیم می‌کنیم.»
میلیون‌ها ایرانی که جمله «ما ملت امام حسینیم» را از سیدالشهدای مقاومت اسلامی حاج قاسم سلیمانی در قلب دارد، همین عبارت پرمعنا، عظیم، زیبا و رسا را فریاد می‌زند و در راه مقابله با جبهه کفر و الحاد گام برمی‌دارد.
«شهادت»؛ از مولفه های قدرت نظام اسلامی
دشمن فاقد توان ادراک این حقیقت است که «شهادت» از مولفه های قدرت نظام اسلامی است و قدرت های استکباری و صهیونیستی در هندسه تقابل با جمهوری اسلامی مجبور به عقب نشینی و نابودی اند.
خواص، شریح قاضی‌ها در جریان نهضت حسینی حق را شناختند اما منافعشان را ترجیح دادند. وقتی که بنا بر تاریخ «ابن اثیر» گویى سى هزار نفر اطراف مسلم گرد آمده بودند اما خواص، بین مردم گشتند و گفتند اینها بنى‌امیّه‌اند، پول و شمشیر دارند! چرا می‌خواهید با اینها بجنگید؟! چنان مردم را ترساندند و از گرد مسلم پراکندند که به وقت نماز عشاء کسی همراهش نبود.
اینجا در ایران اسلامی ملت عزادار و مبارز ایران اسلامی فریاد «ما ملت امام حسینیم» سر می‌دهد، رد پای حاج قاسم را پی گرفته است، گوش به فرمان مقتدای حکیم انقلاب حضرت آیت‌الله الظمی خامنه‌ای است، صهیونیست‌ها، آمریکا، دولت‌های حیله‌گر اروپایی و گاوهای شیرده و کودک‌کش‌های منطقه را دنباله همان جریان اسلام‌ستیز صدر اسلام و 61 هجری و دوران ائمه معصومین(ع) می‌داند و آماده ریشه‌کن ساختن باطل و در پی برقراری حکومت حق در پهنه جهان است.
به رهبری حسین‌بن‌علی علیه السلام
مقتدای انقلاب، 30 شهریور 96 در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری فرمودند: «محرّم ماه امام حسین است، ماه حسینی است، ماه همه‌ی آن ارزشهایی است که در وجود سیّدالشّهدا (سلام‌الله‌علیه) متجلّی و متبلور است؛ ماه شهادت، ماه جهاد، ماه اخلاص، ماه وفا، ماه گذشت، ماه اهتمام به حفظ دین، دین خدا و ایستادگی در مقابل قدرتهای معارض دین. وجود مبارک سیّدالشّهدا و قضایای عاشورا و محرّم و مانند اینها، مظهر این چیزها است. و واقعاً این اعتقاد، درست است که اسلام را قیام سیّدالشّهدا حفظ کرده؛ همچنان‌که در طول زمان، در قرنهای متوالی، این حادثه روزبه‌روز زنده‌تر شده. امروز این مراسم از صد سال پیش که تدیّن مردم به‌حسبِ ظاهر، معارضینی مثل معارضین امروز هم نداشت، خیلی گرم‌تر، گیراتر، پُرشورتر و گسترده‌تر دارد انجام میگیرد؛ همه‌ی اینها معنا دارد، همه‌ی اینها نشان‌دهنده‌ی یک حقایقی و یک جریانی است که به رهبری حسین‌بن‌علی(سلام‌الله‌علیه) دارد در دنیا پیش میرود؛ و ان‌شاءالله پیش خواهد رفت و کارگشا خواهد بود و گره‌‌های ملّتها را باز خواهد کرد.»
ملت داغدار و عزادار ایران اسلامی خواسته قلبی و باوری قطعی دارد؛ «ضربه متقابل و انتقام خون حاج قاسم» مقابل این هدف مشخص، یکپارچگی و ایمان راسخ نیرویی را توان مقاومت نیست. ما ملت امام حسینیم. 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه