2018 May 23 - چهار شنبه 02 خرداد 1397

نماز جمعه موضوع فراموش شده رسانه ملی
کد خبر: ١٥٠١٠٨ تاریخ انتشار: ٢٠ شهریور ١٣٩٦ - ٠٩:١٤
صفحه نخست » مطالب وسط
نماز جمعه موضوع فراموش شده رسانه ملی

این نقیصه همیشه به صدا و سیما وارد بوده و متاسفانه در حال حاضر و در جمعه هایی که پی در پی می‌گذرانیم شاهد این کم‌کاری و این بی توجهی از جانب مدیران مرتبط و تصمیم ساز هستیم .


گروه فرهنگی صابرنیوز:حسین محمدی دوست: نماز جمعه یکی از فرائض مهم و با اهمیت دینی است  و در قرآن برای آن سوره ای نازل و روایات و احادیث فراوانی برای برپایی این مهم در کتب مختلف دینی وجود دارد.
 
نمازجمعه که می تواند به عنوان یک پایگاه فرهنگی و ارزشی در راستای انتشار مفاهیم و گفتمان انقلاب اسلامی باشد متأسفانه الویت کمی برای نهادینه تر کردن این موضوع در دستگاه های فرهنگی احساس می شود که وجو دارد.
 
  یکی از سازمان های تأثیر گذار در جامعه، رسانه ملی است اما متأسفانه  با کم‌کاری و اهمیت ندادن به موضوع نماز جمعه یکی از مسببین کمرنگ شدن  نماز جمعه در جامعه می باشد. و این موضوع به این دوره مدیریت مربوط نمی شود و یک بی توجهی در بیشتر مدیران قبلی نیز نمایان بوده است.
 
مسئولین محترم صدا و سیماباید جوابگوی مومنین و مردم مسلمان و متدین باشند که چرا در صدا و سیما جایی برای تبلیغ و ترویج نماز جمعه وجود ندارد .!!!! چگونه است که برای پخش یک فوتبال اروپایی و یا بعضا باشگاهی داخلی از روزهای قبل و ساعت های قبل تبلیغ های فراوان می شود ولی برای موضوع نماز جمعه و این فریضه با اهمیت و مهم اجتماعی و دینی تبلیغی در شبکه های صدا و سیما در روز قبل از جمعه و یا حتی تا صبح جمعه دیده نمی شود !!!
 
مسئولین صدا و سیما باید جوابگو باشند که چگونه طی چند سال گذشته نتوانستند برای نماز جمعه و ترغیب مردم و به خصوص جوانان کلیپ و یا حتی فیلم های کوتاهی تولید کنند؟! اگر قبول داشته باشیم که فیلم وسریال می تواند در جهت فرهنگ سازی در جامعه مؤثر باشد چرا در سریال ها و مجموعه های تولیدی سازمان صدا وسیما به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در خصوص نماز جمعه حرفی به میان نمی آید .
 
این نقیصه همیشه به صدا و سیما وارد بوده و متاسفانه در حال حاضر و در جمعه هایی که پی در پی می‌گذرانیم شاهد این کم‌کاری و این بی توجهی از جانب مدیران مرتبط و تصمیم ساز هستیم .
 
پخش خطبه های  نماز جمعه هر روز در ساعات پایانی همان روز تنها کاری است که صدا و سیما به آن مبادرت می ورزند و این در صورتی هست که این خطبه ها با کمترین استقبال از جانب مردم روبرو میگردد این تنها موضوعی هست که صدا و سیما به آن می‌پردازد چگونه از که صدا و سیما برای انواع اقسام برنامه های خود به میان مردم می رود و از به میل خودش همه گونه سنجش افکار  انجام داده و. یا نظرات مردم را جویا می شود ولی متاسفانه برای نماز جمعه به میان مردم نمی روند و به درد دل مردم نمازگزار توجه و پخش نمیکند؟؟؟

 مدیران محترم سازمان صدا وسیما این دغدغه نگارنده را با تمام وجودتان درک کنید و در جهت رفع این نقصیه به کوشید ، رسانه ملی می تواند با تولید برنامه های جدید برای جذب جوانان بسیار مؤثر باشد.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه