2018 May 23 - چهار شنبه 02 خرداد 1397

نام بردن از مجموعه‌هایی چون نهضت آزادی در صداوسیما، بدون روشنگری لازم، جامعه را به بیراهه می‌کشاند
کد خبر: ١٤٩٨١٨ تاریخ انتشار: ١١ شهریور ١٣٩٦ - ٠٨:٤٩
صفحه نخست » مطالب وسط
آیت الله حسینی همدانی:
نام بردن از مجموعه‌هایی چون نهضت آزادی در صداوسیما، بدون روشنگری لازم، جامعه را به بیراهه می‌کشاند

امام (ره) خواستار برخورد قاطع با این گروه بوده و صراحتاً فرمودند که “نباید ...

گروه سیاسی صابرنیوز: امام‌جمعه کرج با گرامیداشت سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی ارتش و درگذشت شهادت گونه حجاج منا در دهم شهریور به نام‌گذاری این روز به‌عنوان روز بانکداری اسلامی اشاره‌کرده و اظهار داشت: در اسلام، ربا حرام و از گناهان کبیره‌ای است که جنگ با خدا معرفی‌شده است؛ در تعبیر قرآن ربا ظلم است، چراکه ربا کار و تولید را از میان می‌برد و اگر به دنبال تولید و اشتغال هستیم، باید نظام بانکی ما اصلاح شود و بانکداری اسلامی، عملاً موردتوجه مسئولین قرار گیرد

وی خاطرنشان ساخت: بعضی از اموری که امروزه در بانک‌ها رواج دارد، ازنظر فقه اسلامی مردود است و یکی از بزرگ‌ترین خدمات ارگان‌های انقلابی به نظام اسلامی، این است که بانک‌های خود را از تمام جهات اسلامی نمایند.

آیت‌الله حسینی همدانی ادامه داد: در همین راستا، امیدواریم گروه اقتصادی دولت جدید نیز، به مسائل اصلی و اولویت‌دار اقتصادی نظیر اصلاح نظام بانکی، اصلاح ساختار بودجه و گسترش اشتغال، توجه بیشتری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز، با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با جامعه‌ی طلاب، بیان داشت: این دیدار دربردارنده‌ی مسائل مهمی چون هنجارهای انقلاب اسلامی، ایجاد جامعه و دولت اسلامی، نیاز به روحیه‌ی مبارزه، حرف نو داشتن، پاسخگویی به سؤالات و پرسش‌ها بود که البته این خطاب محدود به جامعه طلاب نیست و همه‌ی دغدغه مندان نظام اسلامی را در برمی‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز اظهار داشت: بیان رهبری که فرمودند اگر کسی بگوید انقلاب تمام‌شده، به انقلاب خیانت کرده است، یعنی بگوید دشمنی با طاغوت و استکبار تمام‌شده و ما دیگر با کسی دشمنی نداریم؛ نشان از آن دارد که گوینده این سخن، دندان‌تیز و چنگال پنهان دشمن و گرگ‌هایی که در لباس میش هستند را تشخیص نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: اینان، موریانه صفت، رخنه می‌کنند و پایه‌های باور و اعتقادات جامعه را سست می‌کنند؛ در این زمان اگر کسی دل به انقلاب دارد، هرگز در مقابل یاوه‌گویی کسانی که می‌گویند انقلاب تمام‌شده است، ساکت نمی‌نشینند.

آیت‌الله حسینی همدانی تأکید کرد: قشر فرهیخته جامعه، اعم از روحانیون و فرهیختگان، امروز باید نهضت روشنگری راه بیندازند و بر هنجارهای انقلابی تأکید کنند و اجازه ندهند افرادی که قصد دارند اهداف انقلاب را به حاشیه برانند، موفق شوند؛ این مبارزه امروز برای انقلاب است.

وی با اشاره به عملکرد واداده بعضی دستگاه‌ها، اظهار داشت: به صداوسیما عرض می‌کنیم، اگر می‌خواهید از شخصی، به خاطر مصالحی، یادی بکنید، روشنگری را فراموش نکنید تا دیگران، به‌خصوص نسل جوان را به بیراهه نکشانید.

امام‌جمعه کرج تصریح کرد: نهضت آزادی از همان بدو انقلاب برای کشور مشکلات فراوانی ایجاد کرد و وضعیت کاملاً روشنی دارد؛ خیانت‌هایی که این گروه به نظام اسلامی کرده نباید ناگفته بماند والا با مطرح کردن نام آن بدون روشنگری لازم، در ذهن مخاطب ایجاد شبهه می‌کنید؛ این خلاف است.

وی با اشاره به نامه‌های حضرت امام (ره) در خصوص نهضت آزادی، یادآور شد: امام (ره) خواستار برخورد قاطع با این گروه بوده و صراحتاً فرمودند که “نباید رسمیت داشته باشد”، آن‌وقت شما در چند بخش خبری به آن می‌پردازید، آن‌هم بدون توضیح خیانت‌هایشان در حق کشور که اگر درایت امام (ره) نبود، ایران را به‌کل تقدیم آمریکا کرده بودند.

آیت‌الله حسینی همدانی تأکید کرد: دستگاه‌های نظام که نباید با فشار عده‌ای معلوم‌الحال در فضای مجازی، عقب‌نشینی کنند؛ محکم باشید، انقلابی عمل کنید و بدانید که بدنه‌ی مردم با شماست.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت رئیس‌علی دلواری و روز مقابله با استعمار انگلیس در دوازدهم شهریورماه، بیان داشت: مردم ما هیچ‌گاه خاطره‌ی خوبی از این روباه پیر که هرلحظه به دنبال توطئه‌ای تازه است، نداشته‌اند؛ بخصوص در فتنه ۸۸ که سفارت انگلیس، بخشی از آن را برای ساقط کردن کشور، مدیریت می‌کرد.

امام‌جمعه کرج افزود: این روزها امریکا، بازهم در روشی تازه و به بهانه‌های واهی، چون عدم ثبات منطقه و تروریسم و حقوق بشر، به دنبال نقض برجام به هزینه‌ی جمهوری اسلامی است؛ اینان باید بدانند که نظام اسلامی هرگز با شیطان و شیطان‌صفتان سازش نخواهد کرد.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به نزدیک شدن عید عظیم غدیر، یادآور شد: نگذارید این مسئله مهم به دلیل نزدیک شدن محرم، مورد غفلت قرار گیرد و برنامه‌های این روز، مانند عیدی دادن، دیدوبازدید، خوش‌لباس بودن، اطعام، آذین‌بندی محلات و مسائل این‌چنین را با توجه ویژه پیگیری کنید.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در پایان خطبه‌های نماز با اشاره به پایان مدت حکم فرماندهی انتظامی استان و انتقال وی به استانی دیگر، از فعالیت‌های مثبت سردار کامرانی صالح در حوزه مسائل اجتماعی و کشفیات این نیرو، تقدیر و تشکر کرد.

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه