2018 April 21 - شنبه 01 ارديبهشت 1397

کمیسیون امنیت ملی مجلس پیش نویسی را برای مقابله با آمریکایی ها آماده و بعد از تعطیلات مجلس در اختیار رئیس مجلس قرار می دهد/ برجام تنها یک معاهده بین ایران و آمریکا نیست بلکه یک کنوانسیون بین المللی است
کد خبر: ١٤٤١٠٠ تاریخ انتشار: ٢٩ خرداد ١٣٩٦ - ١٤:١٢
صفحه نخست » مطالب وسط
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با صابرنیوز:
کمیسیون امنیت ملی مجلس پیش نویسی را برای مقابله با آمریکایی ها آماده و بعد از تعطیلات مجلس در اختیار رئیس مجلس قرار می دهد/ برجام تنها یک معاهده بین ایران و آمریکا نیست بلکه یک کنوانسیون بین المللی است

ما در کمیسیون امنیت ملی پیش نویسی را برای مقابله با آمریکایی ها آماده کردیم که بعد از تعطیلات مجلس در اختیار رئیس مجلس قرار می دهیم و بعد از آن به صحن مجلس می آید.

گروه سیاسی صابرنیوز: ابوالفضل حسن بیگی نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص وضع تحریم های جدید در سنای آمریکا به خبرنگار صابر نیوز گفت: تحریم های جدید سنای آمریکا علیه جمهوری اسلامی نقض برجام است و همه کشورهای عضو در 1+5 همه اذعان می دارند که این نقض برجام است و دبیر کل سازمان ملل هم این نکته را تأیید کرده است. اما از آنجا که آمریکایی ها شرایط بسیار وخیمی را در سطح بین المللی پیدا کردند و همچنینی آقای ترامپ موقعیت بسیار متزلزلی را در کشور آمریکا دارد تا جایی که امروز اکثریت مردم آمریکا به دنبال استیضاح ایشان هستند و با توجه به اینکه شرایط داخلی و بین المللی آمریکا به گونه ای وخیم شده که برای تأمین افکار عمومی مردم آمریکا لازم دانستند که دست به این کار را یعنی تحریم ایران و قدرت نمایی خودشان را نشان دهند.
 

وی ادامه داد: آمریکایی ها در بحث دیوار مکزیک با برخورد شدید و مخالفت مردم مواجه شدند در مواضع مُلازون با اروپایی ها، استرالیا و کانادا تمام این شعارهایی که آقای ترامپ داد یکی پس از دیگری نقش برآب شد. ترامپ تلاش می کند تمام کاستی های آمریکا را به گردن دیگران بیندازد  از آنجایی که در جنگ های گذشته یعنی حضور آمریکا در افغانستان، عراق، سوریه، لیبی و ... باعث شده که حجم سنگینی از بدهی های دولت آمریکا افزایش پیدا کرده است. در این حضور بالغ بر دوهزار میلیارد دلار بر اقتصاد آمریکا لطمه وارد شد. کسانی که با مالیات دولت امریکا را اداره می کنند امروز شرایط برایشان غیرقابل تحمل شده و دارند با دولت مقابله می کنند لذا در این رابطه هم حزب دموکرات و هم حزب جمهوری خواه برای نجات خود از زیر فشارهای مردم آمریکا، تلاش می کنند برخی از مباحث و روزنه های جدید را برای خودشان ایجاد بکنند که در این رابطه ما مشاهده می کنیم اولا در قرارداد برجام بند 2231به جمهوری اسلامی اجازه داده در بحث بنیه دفاعی و موشکی خود فعال باشد اما علی رغم این که در برجام ذکر شده امریکایی ها مجددا دست به فرافکنی زدند و به نوعی دارند روی این مسئله تکیه می کنند که این مسئله مغایر با برجام است.

حسن بیگی اظهار داشت: امروز وارد قرنی شدیم که دنیا، دنیای چند قطبی شده است، لذا امروز آمریکایی ها نمی توانند ادعا کنند که سلطان و کدخدای دنیا هستند و دنیا دنیای تک قطبی است. تحقیقاً امروز روسیه، چین، فرانسه و آلمان یعنی کشورهای عضو 1+5 هیچ کدام نمی پذیرند که تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال شود. از طرفی هم جمهوری اسلامی آمادگی هر نوع برخورد با کشور آمریکا را دارد. شرایط ما بسیار بسیار مناسب است، ذخایر ارزی ما بسیار خوب است و از طرفی وضعیت و موقعیت دنیا به گونه ای است که به نفت و گاز و انرژی ارزان ما نیازمند است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: امروز یک قدرتی در منطقه متشکل از مثلث ایران، روسیه و محور مقاومت اعم از سوریه، عراق، یمن، فلسطین و حزب الله لبنان تشکیل شده است و لذا آمریکایی ها هر ضربه را بخواهند به جمهوری اسلامی ایران بزنند، عواقب این اقدام کشورهای هم پیمان با جمهوری اسلامی برای حفظ حرمت، عظمت، آسایش و اقتدار منطقه و خاورمیانه را هم در برمی گیرد. در این راستا حتما آمریکایی ها شکست می خورند. در کشور هم تقسیم کار انجام شده است. دولت با تمام قوا روی این موضوع کار میکند و وزارت خارجه را مأمور این کار کرده است. آقای ظریف، معاونین و دیپلمات ها دارند کارهای دیپلماتیک خودشان را انجام می دهند. مجلس شورای اسلامی برخی از کارها را به عهده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گذاشته اند، ما در کمیسیون امنیت ملی پیش نویسی را برای مقابله با آمریکایی ها آماده کردیم که بعد از تعطیلات مجلس در اختیار رئیس مجلس قرار می دهیم و بعد از آن به صحن مجلس می آید. مجلس هم برای هرگونه مقابل به مثلی اعلام آمادگی کرده است.آمریکایی های اشتباه میکنند، ایران از نظر ژئوپولتیک و از نظر ژئو استراتژیک جایگاه بسیار ویژه ای را در منطقه دارد و ارتباطاتش با مقاومت به گونه ای است که امروز بسیار مقتدر تر از سال ها و دهه های گذشته است. این آمریکا امریکای دو سه دهه قبل نیست، امروز به شدت منزوی شده و به شدت در شرایط وخیم داخلی قرار گرفته است. ایران کشور قدرتمندی است که می تواند در مقابل هر نوع تهدید ناجوانمردانه آمریکا ایستادگی و مقابل به مثل کند.
 

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: برجام یک معاهده بین المللی است نه معاهده ای بین ایران و آمریکا. 222 کشور عضو سازمان ملل برجام را مصوب کرده اند و طبیعتا جمهوری اسلامی به برجام پایبند هست زیرا پای ای قرارداد را امضا کرده است. حرکتی که آمریکایی ها دارند انجام می دهند صرفا یک اقدام یک جانبه از سوی آمریکاست و جمهوری اسلامی هم با امریکایی ها برخورد خواهد کرد. برجام را تا زمانی که مجموعه نیروهای سازمان ملل و نیروهای بین المللی قبول دارند ایران هم به آن پایبند خواهد بود و عمل می کند کما اینکه قبل از برجام هم جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال ساخت سلاح کشتار جمعی نبوده و انرژی هسته ای جمهوری اسلامی درمسیر صلح و آرامش بوده است.
 
Share
1 | احمد | , ایران | ١٠:٠١ - ٣٠ خرداد ١٣٩٦ |
0
 
0
پاسخ
جناب روحانی دقیقا کجان؟ از روزی که تحریم ها اعلام شده هیچ پیامی ندادن و حرفی نزدن!!!!!!!!!!!

إن شاءالله وزارت خارجه این بار خیلی فشار ایمیلی نیاره بهشون سیستم اون بیچاره می سوزه و به فنا میره:))))
2 | حسین | , ایران | ١١:٤٦ - ٣٠ خرداد ١٣٩٦ |
0
 
0
پاسخ
به نظرم بهتره این جریانم بدن دست بچه های سپاه تا بشمر سه جمعش کنن و نتیجه درست و اساسی بگیرن مثل همین حمله موشکی
که بزرگان تکفیری و استکبار از شدت ترس خودشون قایم کردن و جرات یاوه گویی و تهدیدم ندارن
این داستان برجام و تحریم ها رو هم بدن دست سپاه تا حساب کار دست آمریکایی جماعت بیاد
با فشار ایمیلی و دیپلماسی لبخند و .... کاری از پیش نمی برن همینجور که تا الان نبردن و بدتر عزت ایران رو لگدمال کردن
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه