احتمال سقوط کابینه نفتالی بنت در پی عملیات العاد
کد خبر: ١٦٤١١٨ تاریخ انتشار: ١٧ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٧:٣٣
صفحه نخست » آخرین اخبار
احتمال سقوط کابینه نفتالی بنت در پی عملیات العاد

ناظران معتقدند با اجرای عملیات العاد و کشته شدن سه شهرک نشین صهیونیست، احتمال سقوط کابینه رژیم صهیونیستی به شدت افزایش پیدا کرده است.

به گزارش صابرنیوز، شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد، ناظران معتقدند عملیات العاد که شیر‌های تنهای مقاومت فلسطین آن را در شرق تل آویو اجرا کردند، به منزله آخرین میخ به تابوت کابینه رژیم صهیونیستی به ریاست نفتالی بنت است.

پیامد‌های این عملیات که به کشته شدن سه شهرک نشین و زخمی شدن شماری دیگر منجر شد، کابینه این رژیم را که هنوز از پیامد‌های عملیات قبلی مقاومت نجات نیافته است، به شدت تکان داد.

فارس الصرفندی خبرنگار شبکه در کرانه باختری در گزارشی گفت: کابینه نفتالی بنت نخست وزیر رژیم اشغالگر تلاش می‌کند پیامد‌های ناشی از عملیات دو فلسطینی در منطقه المزیرعه را کنترل کند.

رژیم اشغالگر از زمان اجرای این عملیات که به کشته شدن سه شهرک نشین انجامید، آماده باش را در کرانه باختری افزایش داده و محاصره مناطق فلسطینی را که قبلا به مناسبت روز موسوم به استقلال اسرائیل اعمال می‌شد، تمدید کرد و نیرو‌های آن به برخی مناطق نزدیک جنین و به طور مشخص منطقه رمانه که ادعا می‌کنند عوامل عملیات از آنجا خارج شده اند، حمله ور شدند.

محمد هواش نویسنده و کارشناس مسائل سیاسی گفت: این عملیات واکنش به عواملی است که اسرائیل تلاش می‌کند در چارچوب منازعه با فلسطین، آن‌ها را اعمال کند. اولین مسئله عدم تعامل با ابعاد سیاسی مسئله فلسطین و صرفا تعامل با ابعاد اقتصادی و جمعیتی و فردی آن است.

در ادامه گزارش آمده است: عملیات المزیرعه بهانه خوبی به دست رقبای راستگرای کابینه نفتالی بنت داد. هر چند کابینه بنت عوامل این عملیات و حامیان آن‌ها را به مجازات شدید تهدید کرد، اما این مسئله جناح راست را که خواستار اجرای عملیات ترور برخی افراد حتی سران مقاومت در نوار غزه از جمله یحیی السنوار رئیس دفتر سیاسی حماس است، راضی نکرد. اما بنی گانتس وزیر جنگ و یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم اشغالگر می‌دانند این کار امکان پذیر نیست و سقوط بسیار سریع‌تر از چیزی است که الآن شاهد آن هستند.

سعد نمر استاد علوم سیاسی دانشگاه بیرزیت گفت: کابینه بنت از همان ابتدا نیز کابینه ای شکننده و ناپایدار بود. به همین سبب احتمال این که هر لحظه سقوط کند، وجود دارد.

در پایان گزارش آمده است: فلسطینیان تا سال‌های سال عملیات المزیرعه یا آنچه اسرائیل آن را عملیات العاد می‌نامند به یاد خواهند داشت، زیرا این عملیات در واقع واکنشی سریع به اقدامات رژیم اشغالگر علیه قدس و مسجدالاقصی بود.

عملیات المزیرعه که در واقع اسم فلسطینی منطقه العاد نزدیک تل آویو است ضربه‌ای سنگین به رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود. این عملیات از یکسو نشان داد فلسطینیان از حق خود کوتاه نمی‌آیند و از سوی دیگر شکست سازمان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی را نشان داد که هنوز نتوانسته اند نیرو‌های مقاومت فلسطین را که مجری این عملیات بودند دستگیر کنند.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه