ترک جهاد سبب حقارت برخی از کشورهای عربی مقابل آمریکا است
کد خبر: ١٦٤٠٩١ تاریخ انتشار: ٢٣ فروردين ١٤٠١ - ١٧:١٨
صفحه نخست » آخرین اخبار
ترک جهاد سبب حقارت برخی از کشورهای عربی مقابل آمریکا است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از کشورهای حقیر عربی که حاضر به جهاد با اسرائیل نشدند امروزه توسط آمریکا و اسرائیل تحقیر و تهدید می‌شوند و تن به ذلت می‌دهند.

به گزارش صابرنیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی هم‌زمان با دهمین روز از ماه مبارک رمضان در آیین ترتیل خوانی حرم بانوی کرامت اظهار داشت: در آیات جزء دهم قرآن کریم که مربوط به سوره های انفال و توبه است، خداوند انسان‌ها را به جهاد فرا می‌خواند چرا که یکی از عوامل اقتدار نظام اسلامی، دفاع از خاک و آرمان امت اسلام است.

وی افزود: در تاریخ اسلام ذکر شده است که مسلمان قصد جنگ با کاروان تجاری را داشتند تا از این طریق غنیمت کسب کنند، اما خداوند دستور داد به جنگ کاروان‌های نظامی بروند که این مسئله بستر برپایی پرچم اسلام را ایجاد خواهد کرد.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: طبق آیات قرآن کریم نباید در مقابل کفار و مشرکان کوتاه آمد و سست شد بلکه باید با تمام توان جهاد و دفاع کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: هر کجا حکومتی به نام دین و به نام خدا و برای دفاع حقوق مستضعفان برپا شود مستکبران عالم هراسان خواهند شد و به دنبال جنگ و تحمیل نزاع هستند که از صدر اسلام تا به کنون ادامه داشته است.

وی یادآور شد: جنگ هشت سال دفاع مقدس علیه ایران، ایجاد داعش به دست اروپاییان و آمریکاییان به ظاهر متمدن،  همه در راستای شکستن اقتدار جمهوری اسلامی بود که خوشبختانه سیلی محکمی از نظام اسلامی خوردند.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: هر امتی مقابل دشمن و مقابل جهاد سستی بورزد، با پیامدهای منفی متعددی مواجه خواهد شد و اقتدار و ابهت خود را از دست خواهد داد و به ذلت و خواری خواهد افتاد.

حاج ابوالقاسم در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران در جریان اقتدار موشکی خود و مقابله با تجاوز پهبادی آمریکا و همچنین انتقام سخت در پایگاه عین الاسد به دنیا نشان داد که ذره ای از جهاد با کفار و دشمنان کوتاه نخواهد آمد.

وی ادامه داد: خفت و خواری مقابل مستکبران از دیگر پیامدهای سستی در جهاد است که در روایات متعددی به آن اشاره شده است که حضرت علی علیه السلام، می فرماید لباس ذلت و بلا بر تن کسانی خواهد رفت که ترک جهاد کرده اند که این گروه محکوم به خواری خواهد شد.

وی افزود: کشورهای حقیر عربی که حاضر به جهاد با اسرائیل نشدند امروزه توسط آمریکا و اسرائیل تحقیر و تهدید می شوند و تن به ذلت می‌دهند.

سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: از دست دادن سعادت اخروی از دیگر پیامدهای ترک جهاد است که در آیه ۳۸ سوره توبه به آن اشاره شده که نشان دهنده اهمیت موضوع جهاد است.

وی افزود: نفوذ و غارتگری دشمن از دیگر پیامد های ترک جهاد و سستی در مبارزه است چرا که هر کسی با دشمن نتواند در خارج از مرزها مبارزه و جهاد کند مجبور است در داخل کشور خود با خفت و خواری مبارزه کند و ننگ اسارت و غارت را تحمل نماید.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه