نسخه موبایل
www.sabernews .com
سایت خبری تحلیلی صابرنیوز  
آخرین اخبار انتخابات ۱۴۰۰| از دیدارهای انتخاباتی عارف تا احتمال همگرایی شورای وحدت و شورای ائتلاف
کد خبر: ١٦٢٩٩٦ تاریخ انتشار: ١٦ فروردين ١٤٠٠ - ٠٨:٤١
صفحه نخست » مطالب وسط
آخرین اخبار انتخابات ۱۴۰۰| از دیدارهای انتخاباتی عارف تا احتمال همگرایی شورای وحدت و شورای ائتلاف

از اردوگاه اصولگرایان خبرهایی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه بزرگان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت در تلاش‌اند تا با ایجاد همگرایی در دو شورا، ائتلافی به نام شورای وحدت ملی اصولگرایان را تشکیل دهند.

با فاصله گرفتن از ایام تعطیلات نوروزی، فضای سیاسی کشور نیز رفته رفته رنگ و بوی انتخاباتی‌تری به خود می‌گیرد و چهره‌های سیاسی که در ایام منتهی به سال 1400 هر یک به اشکال مختلف کاندیداتوری خود در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را رسانه‌ای کرده بودند، به طور جدی‌تر فعالیت‌های انتخاباتی خود را دنبال می‌کنند.
 
 
محمدرضا عارف رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان در مجلس دهم که مدتی است در قالب گفت‌وگو با جرائد و خبرگزاری‌ها با محوریت انتخابات 1400 نام خود را به عنوان یکی از کاندیدای بالقوه اصلاح‌طلبان بر سر زبان‌ها انداخته،‌ در روزهای اخیر با برخی کاندیدای احتمالی احزاب اصلاح‌طلب از جمله حزب‌کارگزاران و برخی اعضای سابق و فعلی دولت روحانی که در مظان کاندیداتوری هستند، دیدار کرده است.
 
بیشتر بخوانید
انتخابات در تعطیلات چگونه گذشت؟| از اعلام کاندیداتوری چهره‌های سیاسی تا بازار داغ ثبت‌نام ها
 
البته برگزاری این دیدارها در حالی است که بدنه جریان اصلاحات تاکنون اقبالی به کاندیداتوری احتمالی عارف نشان نداده و به نظر می‌رسد همین مسئله موجب شده تا عارف همچنان در بیان تصمیم قطعی خود برای حضور در عرصه رقابت‌ها دست به عصا عمل کند.
 
از سوی دیگر بحث حضور علی لاریجانی و حمایت اصلاح‌طلبان از او که تدایی‌کننده سناریوی حمایت اصلاح‌طلبان از حسن روحانی در سال 92 است، نیز این روزها نقل محافل سیاسی است. در این بین برخی‌‌ها معتقدند با توجه به آرای منفی بالای لاریجانی، اصلاح‌طلبان در پی آنند که با استفاده از ظرفیت اجتماعی محمدجواد ظریف، زمینه ائتلاف انتخاباتی ظریف و لاریجانی برای انتخابات 1400 را فراهم کنند. مسئله‌ای که با اظهارات روز گذشته بهروز نعمتی که از نزدیکترین‌ چهره‌ها به رئیس سایق مجلس به شمار می‌رود، کمی دور از انتظار به نظر می‌رسد.
 
نعمتی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه که گفته بود چینی‌ها اصلاً علی لاریجانی را نمی‌شناختند و انتخاب لاریجانی به عنوان نماینده ویژه ایران در امضای سند همکاری 25 ساله ایران و چین با پیشنهاد وی صورت گرفته است، با بیان اینکه ظریف در مقاطع مختلف مدیون لاریجانی است، اظهارات وزیر خارجه را ناشی از عصبانیت او دانسته است.
 
از اردوگاه اصولگرایان نیز خبرهایی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه بزرگان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت در تلاش‌اند تا با ایجاد همگرایی در دو شورا، ائتلافی به نام شورای وحدت ملی اصولگرایان را برای انتخابات پیش رو تشکیل دهند.
 
براساس پیگیری های خبرنگار تسنیم، محمدعباسی وزیر اسبق ورزش و جوانان که در روزهای اخیر برای انتخابات 1400 اعلام کاندیداتوری کرده، ستاد انتخاباتی خود را تشکیل و برنامه‌‌های خود را برای دولت سیزدهم به شورای ائتلاف ارائه کرده است. وی گفته در حال رایزنی با نیروهای انقلابی برای نحوه ورود به انتخابات ریاست جمهوری است.
 
 
 
Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر: