2019 January 19 - شنبه 29 دي 1397

بیش از 170 کشته و زخمی در تگزاس/وقوع زلزله 2/1 ریشتری پیامد انفجار
کد خبر: ٥٢٠٣ تاریخ انتشار: ٢٩ فروردين ١٣٩٢ - ١٢:٢٢
صفحه نخست » مطالب وسط
شبیه یک انفجار اتمی
بیش از 170 کشته و زخمی در تگزاس/وقوع زلزله 2/1 ریشتری پیامد انفجار

مقامات امنیتی منطقه از تخلیه بیش از نیمی از شهر از ترس گسترش بیش از پیش گازهای سمی در منطقه خبر داده اند.

صابرنیوز: انفجاری عظیم که چهارشنبه شب در کارخانه تولید کود در تگزاس مرکزی رخ داد، بیش از 100 زخمی و 70 کشته بر جای گذاشت و باعث انتشار گازهای سمی و فاضلاب در آن منطقه شد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز (1)، این انفجار در نزدیکی شهرکی با 3000 نفر جمعیت و در حوالی ساعت 8 عصر به وقت محلی رخ داد. این اتفاق با یک آتش سوزی کوچک در کارخانه تولید کود شروع شد و عدم موفقیت آتش نشانان در خاموش کردن آن (3) به گسترش و سرایت آتش به مخازن نگهداری مواد شیمیایی و وقوع انفجاری عظیم انجامید. بنابر گزارش سی بی اس آتش نشانانی که قبل از وقوع انفجار در منطقه حاضر بودند، ناپدید شده اند.
 
ویلسون از مسئولین امنیتی تگزاس در مصاحبه با نیویورک تایمز، تعداد مصدومین را بیش از یکصد نفر عنوان کرد و افزود با توجه به ناتمام بودن عملیات جست و جو هنوز نمی توان در مورد تعداد دقیق مصدومین اظهار نظر کرد. وی افزود بیش از 75 خانه با 133 ساکن، خسارت شدید دیده اند و بسیاری از آنان بطور کلی نابود شده اند و چیزی جز اسکلت از آنها باقی نمانده است.
 
این مقام امنیتی که سابقه حضور در عراق را دارد، خسارتهای ناشی از این انفجار با با انفجارهای عراق و خسارات آن قابل مقایسه دانست و همراه با سایر مقامات امنیتی از تخلیه بیش از نیمی از شهر از ترس گسترش بیش از پیش گازهای سمی در منطقه خبر داد.
 
همچنین شبکه خبری سی ان ان (2)، به نقل از تامی موسکا شهردار وست، انفجار روی داده در کارخانه را همانند انفجاری اتمی دانست و مجاورت مجتمعی مسکونی و ساختمانی درمانی را موجب افزایش تلفات عنوان کرد. این شبکه در ادامه با توجه به احتمال گیر افتادن افراد بین خرابه ها، افزایش تعداد تلفات این انفجار را امری محتمل دانست. نیروهای نظامی محلی با ماسکهای ضدگاز بر صورت به بستن مسیرهای عبوری و اعلام هشدار به مسافرین مشغولند.
 
این شبکه همچنین گزارش داد، هرگونه پرواز با ارتفاع کمتر از 3000 پا در شعاع 3 مایلی شهر وست (محل وقوع انفجار)، ممنوع اعلام شده است. گسترش گاز سمی و قابل اشتعال آمونیاک در منطقه، خطر حضور در آن را افزایش داده است.
 
شبکه خبری ای بی سی نیوز امریکا (3) نیز به نقل از چریل ماراک از اعضای شورای شهر وست اوضاع شهر را با عنوان "هرج و مرج و آشوب کامل" توصیف کرد و به نقل از منابع بیمارستانی حال 38 نفر از مصدومین حادثه را وخیم اعلام کرد. همچینی این شبکه خبری به نقل از شاهدین عینی از بیرون پریدن مردم از پنجره های مجتمع مسکونی مجاور کارخانه پس از  وقوع انفجار خبر داد و عنوان کرد که چیزی جز اسکلت از این مجتمع باقی نمانده است و در ادامه به نقل از مرکز تحقیقات زمین شناسی امریکا از وقوع زلزله 2/1 ریشتری به دلیل شدت انفجار در منطقه خبر داد.

(1) http://www.nytimes.com/2013/04/19/us/huge-blast-at-texas-fertilizer-plant.html?_r=0
 
(2) http://edition.cnn.com/2013/04/18/us/texas-explosion-what-we-know/
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه