2019 January 20 - يکشنبه 30 دي 1397

حجاب مشکل اساسی جشن خانه سینما
کد خبر: ٤٥٤٤٧ تاریخ انتشار: ٢٣ مرداد ١٣٩٣ - ١١:٣٥
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
جشنی برای تکرار ناهنجاری ها
حجاب مشکل اساسی جشن خانه سینما

آقای عسگر پور وقتی شما مشکلات حجاب را در بین مدعوین به جشن می دانید چه لزومی بر پایی این جشن دارید ؟ مدیرعامل محترم خانه سینمایی مطمئناً تأثیر این جشن را بر روی افکار عمومی و...

گرو ه سینما و تلویزیون صابرنیوز ؛محمد عسگر پور در نشست خبری شانزدهمین جشن خانه سینما که صبح چهارشنبه 22 مرداد ماه در تالار سیف‌الله داد خانه سینما برگزار شد‌ صحبت هایی پیرامون جشن خانه سینما  مطرح کرد که جای تأمل و تأسف دارد که مسائل دینی در جامعه در یک جشن رسمی به صورت خیلی عادی رعایت نمی شود و مسئولین فرهنگی  نیز به خاطر پرداختن به موضوعات سیاسی و حاشیه ایی و همچنین عدم تمایل به برخورد با ناهنجاری های دینی و عرفی در جامعه سینمایی بی تفاوت نسبت به این اقدامات هستند این آبروریزی فرهنگی به قدری زشت است که مدیر مربوطه را به ستوه آورده و در برابر خبرنگاران اعترافی تلخ  کنند که؛ جشن خانه سینما به خاطر ماهیت صنفی خود، بخصوص در جشن پایانی آن شکل و شمایلی دارد که  مورد پسند برخی از اسپانسرها نیست. برخی از اسپانسرها ممکن است در مورد پوشش حاضران جشن و حتی موسیقی که در آن پخش می‌شود با مشکل مواجه شوند. از سوی دیگر پوشش زنده تلویزیونی جشن خانه سینما به دلایل مختلفی ممکن است برای تلویزیون جذاب نباشد و این مورد هم برای اسپانسرها مهم است.
 
هنوز جشن خانه سینما در چند سال قبل را فراموش نکرده ایم که چگونه  عده ایی از سینماگران در آن جشن همه اصول را زیر پای گذاشتند و لحظاتی تأسف بار خلق کردند در همان جشن ، شخصی پشت تربیبون، آرزوی برگشتن مخملباف را به زبان آورد که باعث خوشحالی حاضرین در آن جشن شد اما کسی در آن جشن نبود که بگوید مخلمباف اکنون چه گرایش و در کدام سنگر است که شما آرزوی برگشتن آن را به کشور دارید و اظهار نظرها (که بیش تر با بی اخلاقی همراه بود)  و پوشش های  آقایان و خانم های حاضر در جشن  آنقدر خلاف شرع بود که باعث اعتراضات گسترده رسانه ها و جامعه دینی گردید.
 
 با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و بازگشایی دوباره خانه سینما و سپردن آن  به افرادی که رزومه کاریشان و جهت گیری فرهنگی وسیاسی آنها مشخص بود چنین روزهایی را پیش بینی می شد که مدیر عامل خانه سینما از وضع پوشش در این جشن معترض شود .
 
اما آقای عسگر پور شما به عنوان متولی خانه سینما ،وقتی مشکلات حجاب را در بین مدعوین به جشن می دانید چه لزوم و اجباری بر پایی این جشن دارید ؟ مدیرعامل محترم خانه سینما مطمئناً تأثیر این جشن را بر روی افکار عمومی و به خصوص جوانان جامعه بهتر از همه درک می کنید بری آنکه به جوان کشور الگوی یک سینما گر اسلامی را معرفی کنیم باید این جشن و مراسم را دور چشم آن برگزار کنیم زیرا که جوان ایرانی با دیدن و شنیدن اخبار این مراسم با ئچار تناقض در رعایت مسائل شرعی و حدود اسلامی می شود پش برای انکه به جوان ایرانی و همچنین جامعه اسلامی الگوی سینما گر دینی را معرفی کنیم بهتر نبود آئین نامه و تدبیر  برای این اتخاذ می کردید که شاهد دوباره آن برخورد ها و بی حجاب ها  ر جشن خانه سینما نباشیم.( این عدم تطابق ها در جشن خانه سینما با مسائل شرعی است که سینما گران ارزشی در آن  شرکت نمی کنند)
 
 با مصاحبه عسگرپور و حواشی پیش آمده احساس می شود که باید منتظر اتفاقات تلخ تر از جشن خانه سینما در گذشته باشیم و  در این ایام که بسیاری از سینماگران به علت کمبود منابع مالی بیکار هستند علت اصرار آقایان به تدارک این جشن را باید به  افکار عموی به طور شفاف بیان کرد . تا مردم از خروجی فرهنگی این مراسم مطلع و نسبت پول بیت المال که در این جشن هزینه می گردد آگاه شوند.
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه