2019 January 20 - يکشنبه 30 دي 1397

از حمله گراز تا پرت شدن الناز شاکر دوست در «رالی ایرانی»
کد خبر: ٢٧٩٤٣ تاریخ انتشار: ١٨ آذر ١٣٩٢ - ١٣:٣٧
فرهنگی و اجتماعی » تازه های خبری
از حمله گراز تا پرت شدن الناز شاکر دوست در «رالی ایرانی»

تهیه کننده «مجموعه رالی ایرانی ۱» گفت: شب اولی که در جنگل استراحت می‌کردیم گراز به چادر بازیگران حمله کرد اما چون نگهبان مقابل چادر‌ها گذاشته بودیم. نگهبان گرازرا با تیرزد و اتفاقی خاصی برای بازیگران رخ نداد این در حالی بود که با سرنگون شدن موتور چهار چرخ خانم شاکردوست و بختیاری آنان به ته دره پرت شدن و پای خانم شاکر دوست شکست

به گزارش گروه سینما و تلویزیون صابرنیوز، سعید ابوطالب تهیه کننده فیلم‌های مستند در گفتگو با خبرنگار هنرنیوز از ساخت دومین قسمت «مجموعه رالی ایرانی» خبر داد و افزود: در حال مذاکره با سرمایه گذار مجموعه «رالی ایرانی» هستیم که اگر به توافق برسیم به احتمال قوی، قسمت دوم رالی ایرانی را در زمستان امسال کلید خواهیم زد.
وی با بیان اینکه قسمت دوم «مجموعه رالی ایرانی» با قسمت اول این مجموعه، تفاوت‌های عمده‌ای خواهد داشت. اضافه کرد: مجموعه رالی ایرانی؛ یک تجربه در زمینه رآلیته شو در ایران بود. بنابراین رالی ایرانی ۲، از نظر قصه کاملا با رالی ایرانی ۱ متفاوت خواهد بود. حتی نامش به «۷۷ ساعت رالی» تغییر خواهد کرد. این درحالی است که قصه، لوکیشن‌ها و بازیگران قسمت دوم نسبت به قسمت اول به طور کل متفاوت خواهند بود.
سعید ابوطالب ادامه داد: فیلمنامه این کار آماده است که ما منتظر سرمایه گذار بودیم که اگر با سرمایه گذار به توافق برسیم؛ کار وارد پیش تولید خواهد شد.
این فیلمساز مستند تصریح کرد: ما برای مجموعه رالی ایرانی ۲ با حدود ۳۰ بازیگر مرد و زن سینمای ایران وارد مذاکره شدیم که من می‌توانم به برخی از اسامی این بازیگران از جمله خانم‌ها مهناز افشار، لیلا اوتادی، سحر قریشی و آقایان رامبد جوان، امیر جعفری و فرزاد حسنی اشاره کنم که امیدواریم با این دوستان بتوانیم به توافق نهایی برسیم.
کارگردان فیلم مستند «بنت الجبیل» یادآور شد: ما برای قسمت اول مجموعه رالی ایرانی با حدود ۷۰ بازیگر مرد و زن سینمای ایران مذاکره کردیم که به جز یک مورد همه تمایل به حضور در این مجموعه را داشتند. اما برخی از دوستان به دلیل اینکه زمان حضورش در کار ما مصادف با کارهای دیگرآنان بود موفق به حضور بنابراین با برخی از آنان برای حضور در رالی ایرانی ۲ دوباره وارد مذاکره خواهیم شد و از بقیه آنان نیز در قسمت‌های بعدی استفاده خواهیم کرد.
ابوطالب در پاسخ به این سوال که در مجموعه رالی ایرانی ۲ از چه ترکیبی برای این مجموعه استفاده خواهید کرد افزود: در مجموعه رالی ایرانی ۲، ترکیبی از بازیگران زن و ترکیبی از بازیگران مرد سینمای ایران در کنار ترکیبی از خانواده بازیگران ایرانی استفاده خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه تا کنون همه بازیگران از اینکه در این مجموعه حضور داشته باشند استقبال کردند در مورد لوکیشن‌های قمست دوم مجموعه رالی ایرانی گفت: لوکیشن‌های کار را در جنوب کشور انتخاب کردیم بنابراین ما هم اکنون دو فیلمنامه یکی برای جزیره کیش و دیگری برای جزیره قشم به صورت آماده در اختیار داریم که با شروع فصل زمستان، کار را در یکی از این جزایر کلید خواهیم زد.
این کارگردان فیلم‌های مستند در مورد کارگردانی قسمت دوم این مجموعه افزود: به احتمال قوی کارگردان قسمت دوم رالی ایرانی نیز همچنان برعهده آقای آرش معیریان خواهد بود.
ابوطالب در مورد اتفاقات و حوادث قسمت اول مجموعه رالی ایرانی به برخی از این اتفاقات اشاره کرد و یاد آور شد: مجموعه رالی ایرانی ۱ با اتفاقات و حوادث زیادی روبرو شد که برخی از این اتفاقات را آقای معیریان کارگردان مجموعه و بعضی از بازیگرانی که در این مجموعه حضور داشتند طی مصاحبه‌ای که با مطبوعات داشتند اعلام کردند. اما من می‌توانم به گم شدن گروه کارگردانی و بازیگران این مجموعه در جنگل تا سرنگون شدن موتور چهار چرخ خانم الناز شاکردوست و بهنوش بختیاری در دره و شکسته شدن پای خانم شاکر دوست اشاره کنم.
وی همچنین ادامه داد: شب اولی که ما در جنگل استراحت می‌کردیم گراز به چادر بازیگران حمله کرد اما چون نگهبان مقابل چادر‌ها گذاشته بودیم. نگهبان گراز را با تیر زد و خوشبختانه اتفاقی برای بازیگران رخ نداد.
ابوطالب در بخش دیگری از مصاحبه خود خبر داد که فیلم مستند «آبی و آرام» که خودش تهیه کنندگی و کارگردانی آن را برعهده داشته است در جشنواره سینما حقیقت حضور خواهد داشت.
وی در مورد این فیلم مستند ۶۰ دقیقه‌ای اظهار داشت: فیلم مستند آبی و آرام در مورد حیات بخش آبی جزایر ایران است که صد در صد در زیر آب فیلمبرداری شده است که فیلمبرداری آن را خودم برعهده داشتم. این فیلم به هیچ عنوان نریشن ندارد و تنها با موسیقی جلو می‌رود که محصل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که به احتمال قوی با تدوین مجدد آن را برای بخش مستند جشنواره فیلم فجر آماده خواهیم کرد.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه