پاسخ عجیب معاون استاندارد پرواز کشور به سانحه هوایی مشهد
کد خبر: ١٦٣٦٩٨ تاریخ انتشار: ٢٠ دي ١٤٠٠ - ١٤:٤٦
صفحه نخست » آخرین اخبار
پاسخ عجیب معاون استاندارد پرواز کشور به سانحه هوایی مشهد

آرش خدایی معتقد است: کلیه هواپیماهای کشور در حالی از استانداردهای لازم برخوردارند که به طور میانگین این کلاس هواپیماها، سالی دو بار دچار سانحه می شوند.

 

 به گزارش صابرنیوز به نقل از روابط عمومی برنامه، آرش خدایی معاون استاندارد هواپیمایی کشور در رابطه با سانحه هواپیمایی پرواز مشهد و فرسودگی هواپیماهای کشور در گفت و گو با برنامه «فرامتن» شبکه افق گفت: در اصطلاح ما فرسودگی به معنای از رده خارج شدن هواپیما است که در کل دنیا یک استانداری برای عمر هواپیماها وجود دارد؛ اما ما نمی توانیم عمر مفید و استاندارد هواپیماها در کشور را اعلام کنیم.
وی با بیان اینکه میانگین عمر هواپیماهای ایران از ۳۰ سال کمتر است، افزود: تا زمانی که هواپیمایی از نظر سلامت پرواز بتواند کار خود را به سرانجام برساند، می تواند به پرواز در آسمان ها ادامه دهد.
خدایی اضافه کرد: کشور ایران در منطقه ای قرار دارد که کشورهای همسایه ما از یک بازار ترانزیتی خوبی برخوردار هستند و یک هدف گذاری اقتصادی جهت جابجایی مسافران دارند که به همین دلیل میانگین عمر ناوگان هوایی کشور در منطقه ما خیلی کمتر است.
معاون استاندارد هواپیمایی کشور، در پاسخ به فرسوده بودن هواپیمای پرواز مشهد تصریح کرد: اینکه عمر هواپیماهای مورد استفاده در کشور بیش از حد استاندارد است را قبول ندارم و صداوسیما یک رسانه ای محسوب می شود که مخاطبان آن عموم مردم است و عموم هم یک درک درستی از موضوعات شما دارند.
وی درباره استاندارد سازی هواپیماها گفت: در سازمان هواپیمایی کشور با یک‌ فاصله ای نظارت بر این امر اتفاق می افتد و فرایندهای استاندارد سازی در سازمان ها بررسی می شود و کاملا مراقب هستیم که استانداردها رعایت شده باشد.
خدایی ادامه داد: از طرف دیگر خود شرکت های هواپیمایی، شرکت تأمین و نگهداری و گروه پروازی نیز یک سری مسئولیت هایی دارند که به صورت لحظه ای آن را بررسی و رصد می کنند تا این استانداردها اجابت شود.
معاون استاندارد هواپیمایی کشور درباره بروز حادثه برای هواپیمای پرواز مشهد، هیچ گونه غیراستانداردی هواپیما را نپذیرفت و توضیح داد: در این پرواز تنها چرخ هواپیمای اصفهان دچار لرزش می شود و قسمتی از آن می شکند و هواپیما روی باند فرودگاه متوقف می شود.
خدایی افزود: اتفاقی که برای مسافران پرواز مشهد در فرودگاه اصفهان رخ داده است، به طور میانگین و بر روی این کلاس هواپیما، سالی دو بار اتفاق می افتد که تمام سعی ما این است، کمتر شده و یا اینکه دیگر شاهد این گونه اتفاقات در کشور نباشیم.
 


برچسب ها: سانحه هوایی


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | ارتباط با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه