2021 August 6 - جمعه 15 مرداد 1400

شما نبودید که گفتید روحانی این بار با دسته کلید آمده؟
کد خبر: ١٦٢٩٠٨ تاریخ انتشار: ١٢ بهمن ١٣٩٩ - ٠٨:٤٤
صفحه نخست » آخرین اخبار
شما نبودید که گفتید روحانی این بار با دسته کلید آمده؟

سعید حجاریان در حالی مسئولیت روحانی را از دوش اصلاح‌طلبان باز می‌کند و می‌گوید «کلید از خودمان نبود»، که سال 96 با دعوت به رای دادن به روحانی گفته بود «روحانی با یک دسته کلید برای حل مشکلات آمده است»!

 به گزارش مشرق، حجاریان نایب رئیس شورای شهر منحله اول در توئیتی نوشت: «دندانه کلید شدن، یعنی کلید از خودمان نبوده است. لازمه کلیدداری دولت و مسئولیت‌‌پذیری سیاسی لغو ‌نظارت استصوابی و پایان ‌سیاست‌ورزی نیابتی است».
وی پیش از این در اردیبهشت ۹۶ با تشویق مردم به رأی دادن مجدد به روحانی نوشته بود: «آقای روحانی چهار سال پیش با یک کلید آمد و توانست قفل تحریم‌های هسته‌ای را با آن باز کند و برجام را رقم بزند. روحانی این‌بار با یک دسته کلید آمده است. ایشان قول داده است که سایر تحریم‌ها را نیز برطرف کند و موضوعاتی چون حصر و رکود و فساد را از میان بردارد به شرط آنکه مردم زیادی به وی رأی دهند».
حالا حجاریان در مغلطه‌ای آشکار مدعی شده است که «دندانه کلید شدن، یعنی کلید از خودمان نبوده است. لازمه کلیدداری دولت و مسئولیت‌پذیری سیاسی لغو ‌نظارت استصوابی و پایان ‌سیاست‌ورزی نیابتی است».
این مغلطه در حالی است که مسئله طیف تندرو اصلاح‌طلب، اصلا نظارت استصوابی نیست، بلکه  ناکارآمدی، سوءمدیریت، نداشتن طرح و برنامه برای اداره کشور و بی‌توجهی نسبت به منافع ملی و عزت مردم ایران است. شورای شهر اول تهران- به نایب‌رئیسی سعید حجاریان- در شرایطی روی کار آمد که هیچ خبری از نظارت استصوابی شورای نگهبان نبود.
اما جنگ قدرت در داخل شورا و فسا مالی شهردارهای وقت تهران- که با رای شورای شهر تمام اصلاح‌طلب انتخاب شده بودند- و حواشی روزافزون اعضای شورا و بی‌اعتنایی مطلق به مطالبات و مشکلات مردم در شهر تهران در نهایت موجب شد که شورای شهر اصلاح‌طلب تهران توسط دولت خاتمی منحل شود.
البته لازم نیست خیلی هم به سالهای گذشته رجوع کنیم که شورای شهر پنجم تهران که هر ۲۱ عضو آن از لیست امید (به سفارش محمد خاتمی) به شورا راه یافتند، بارها از سوی فعالین اصلاح‌طلب به عنوان مصداق ناکارآمدی، عدم آشنایی با مسائل شهری و سیاسی‌کاری معرفی شده است. این شورا از تابستان ۹۶ تاکنون بر سر کار بوده  و ۳ شهردار برای تهران انتخاب کرد. اگر ادعای حجاریان و همفکران وی درباره نظارت استصوابی صحیح بود، الان باید شورای شهر پنجم تهران به نمادی ویژه از کارآمدی و خدمت‌رسانی به مردم تبدیل می‌شد.
از نیمه سال ۹۶ تاکنون «کلید شهر تهران» در دست دوستان حجاریان بوده است. اصلاح‌طلبان در «کلیدداری پایتخت» چه کارنامه‌ای دارند!؟
مغلطه حجاریان با «کلیدِ روحانی» در حالی است که «محمدرضا خاتمی» در سال ۹۶ تاکید کرد «ما اصلاح‌طلبان تضمین روحانی هستیم».
متاسفانه حجاریان و دوستان وی، هیچ نسبتی با «مسئولیت‌پذیری» ندارند. این طیف صدالبته هیچ اعتقادی به «جمهوریت» هم ندارد. نگاه کاسب‌کارانه و دیکتاتورمآبانه این طیف موجب شده است که علی‌رغم «دِرو کردن صندلی‌های مدیریتی در دولت روحانی»، اکنون بجای پاسخگویی به افکار عمومی، از ترفند «فرار به جلو» استفاده کرده و شراکت خود در وضع موجود را از بیخ و بن منکر شده‌اند.  
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه