2020 December 3 - پنج شنبه 13 آذر 1399

دیروز با برجام امروز با بایدن؛ جریان تحریف مشغول کار است!
کد خبر: ١٦٢٤١٦ تاریخ انتشار: ٠٣ آبان ١٣٩٩ - ٠٩:١٥
صفحه نخست » آخرین اخبار
دیروز با برجام امروز با بایدن؛ جریان تحریف مشغول کار است!

جریان تحریف مدعی است که در صورت پیروزی جو بایدن، فتح‌الفتوحی اقتصادی در ایران رخ می‌دهد. این ادعا کاملاً شبیه ادعای این طیف در سال‌های گذشته درباره برجام است.

 
صاحبنظران و کارشناسان و همچنین مقامات عالی نظام بارها تأکید کرده‌اند که راه‌حل رفع مشکلات کشور در داخل است.
رهبر معظم انقلاب- 21 مهر 99- فرمودند: «اگرچه بسیاری از مشکلات ما مربوط به خارج از کشور است اما علاج آنها در داخل و با تکیه بر محاسبه درست و نگاه صحیح به مسائل کشور و منطقه و با بکارگیری تدبیر، تلاش، خرد و عزم راسخ است، بنابراین نباید علاج را در خارج از کشور جست‌وجو کرد چرا که ما هیچ خیر و بهره‌ای از خارج نمی‌بینیم و سر و صدای اراذل مسلط بر ملت آمریکا نیز نباید ذهن کسی را مشغول کند».
در ماه‌های اخیر جریان تحریف به دفعات به بزک «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پرداخته و در اقدامی تأمل‌برانگیز، پیروزی وی را «رویای ایرانی آبان 99»! نامگذاری کرده است!
سگ زرد، برادر شغال است
این در حالی است که «دونالد ‌ترامپ» و «جو بایدن» و به عبارتی جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکایی در دشمنی با مردم ایران هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. حکایت ‌ترامپ و بایدن، مصداق همان مثل قدیمی ‌است که می‌گوید «سگ زرد، برادر شغال است».
ساختار سیاسی آمریکا به‌گونه‌ای طراحی شده است که رئیس‌جمهور، مجری تدابیر پشت‌پرده طبقه حاکم است. بر همین اساس روسای‌جمهور آمریکا صرفا درخصوص روش اجرای سیاست‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. در این میان ‌ترامپ، نماد آمریکای بدون نقاب است. نمایش کامل توحش و سفاهت. ‌ترامپ نماد جنون آمریکایی و کابوی قرن بیست و یکمی ‌است که ماهیت آمریکا را بدون روتوش به نمایش گذاشته است.
دموکرات‌ها می‌کوشند تا با استفاده از دروغ‌ها و مکرهای متعارف خویش، چهره‌ای زیبا از هیولای بدسیرت آمریکا به نمایش بگذارند، چهره‌ای که از یکسو خوش خیال‌ها را خام می‌کند و از سوی دیگر ابزار لازم را در اختیار جریان تحریف برای بزک دولت استکباری و ‌تروریست آمریکا قرار می‌دهد.
جو بایدن در هفته‌های گذشته در یادداشتی در پایگاه سی.ان.ان با عنوان «راه هوشمندانه‌تری برای سخت گرفتن بر ایران وجود دارد» نوشته بود: «من هیچ ‌تردیدی درباره چالش‌ها و مشکلاتی که رژیم ایران بر منافع امنیتی آمریکا، دوستان و شرکای ما و بر مردم خودش تحمیل می‌کند، ندارم. اما همان‌گونه که راه ‌ترامپ وجود دارد، همزمان راه هوشمندانه و حساب شده دیگری نیز برای سخت‌گیری علیه ایران هست».
بایدن در ادامه این مقاله ضدایرانی تصریح کرد: «ما با متحدان‌مان برای تقویت و گسترش مفاد توافق هسته‌ای کار خواهیم کرد و همزمان به دیگر نگرانی‌ها نیز توجه خواهیم کرد.ما به تلاش‌ها برای عقب‌راندن ایران از فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده که دوستان و شرکای ما را در منطقه تهدید می‌کند، ادامه خواهیم داد... ما همچنین به استفاده از تحریم‌های هدفمند علیه نقض حقوق‌بشر در ایران، حمایت این کشور از ‌تروریسم و برنامه موشک‌های بالستیک ادامه خواهیم داد».
مواردی که جو بایدن درباره مواجهه با ایران مطرح کرده دقیقاً همان ۱۲ شرطی است که مایک پمپئو، وزیر خارجه دولت ‌ترامپ پیش از این مطرح کرده بود.
دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در دشمنی با ایران صرفا در تاکتیک‌ها و روش‌ها با یکدیگر اختلاف‌نظر دارند و این در حالی است که هدف این دو حزب آمریکایی در مواجهه با ایران هدفی واحد و مشترک است.
لازم به ذکر است که آغاز جنگ تحمیلی، ‌ترور دانشمندان هسته‌ای، قطع رابطه ایران و آمریکا و شدیدترین تحریم‌های ضدایرانی همگی در دوران دموکرات‌ها رخ داده است.
برای مثال دستور ممنوعیت تجارت آمریکا در صنعت نفت ایران در دولت بیل کلینتون- رئیس‌جمهور دموکرات - صادر شد. سنگین‌ترین و بنیادی‌ترین تحریم‌ها نیز در دوره اوبامای دموکرات بر ایران تحمیل شد. همان دولتی که بایدن در آن معاون اول رئیس‌جمهور بود.
بوی پیروزی بایدن می‌آید!
الیوت آبرامز، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران چندی پیش در مصاحبه با روزنامه سعودی الشرق‌الاوسط گفته بود: «برخی در ایران فکر می‌کنند اگر ‌ترامپ ببازد، تحریم‌ها و کمپین فشار آمریکا بر آنان پایان می‌یابد گویی که خط بخورد [و قلم گرفته شود] اما این اعتقادی نادرست است و هرگز رخ نخواهد داد. ما چتری وسیع از تحریم داریم. این تحریم‌ها سر جای خود باقی خواهد ماند تا ببینیم رژیم ایران رفتار خود را تغییر بدهد، حالا رئیس‌جمهور آتی هر که می‌خواهد باشد».
با این‌حال جریان تحریف در اقدامی مسبوق به سابقه مشغول بزک دموکرات‌های آمریکایی است. برای نمونه روزنامه زنجیره‌ای شرق - که تیتر تاریخی «امضای کِری تضمین است؛ اطمینان تهران از اجرای برجام» را در کارنامه خود ثبت کرده است - چندی پیش در مطلبی نوشته بود: «اگر جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها، برنده انتخابات ریاست‌جمهوری شود، نخستین تأثیر آن کاهش فشار اقتصادی خواهد بود که ‌ترامپ در دو، سه سال گذشته بر اقتصاد ایران تحمیل کرده است».
این روزنامه زنجیره‌ای در ادامه نوشته بود:«دموکرات‌ها جنساً نرم‌تر از جمهوری‌خواهان هستند...روی‌کارآمدن دموکرات‌ها در آمریکا در سال آینده میلادی به احتمال بسیار زیاد فشار کنونی اقتصادی‌ای را که ‌ترامپ بر ایران وارد کرده، تعدیل خواهد کرد... اگر با انتخاب بایدن فروش نفت ایران آغاز شود و به‌تدریج گسترش یابد، بحران اقتصادی کنونی ایران به‌تدریج فروکش خواهد کرد. با آزادی تدریجی صادرات کالاهای دیگر هم درآمد دولت و هم درآمد مردم افزایش خواهد یافت».
شرق در ادامه تصریح کرده بود: «در صورت پیروزی دموکرات‌ها... حرکت به‌سوی رفاه نسبی شتاب خواهد گرفت. ارزش برابری دلار به‌تدریج کاهش خواهد یافت که به مفهوم بالارفتن ارزش پول ملی خواهد بود. فقر کنونی در طبقات پایین اقتصادی به‌تدریج کاهش خواهد یافت... مسکن و اجاره‌بها نیز پایین خواهد آمد. چنین تحولی در بهای کالاهای مورد نیاز مردم تأثیر خواهد گذاشت... روابط تجاری ایران با کشورهای اطراف و اروپا و خاور دور نیز بهبود خواهد یافت».
احمد نقیب‌زاده، فعال سیاسی مدعی اصلاحات نیز در روزهای گذشته در مطلبی نوشته بود: «باید میان پیروزی ‌ترامپ با جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برای تحقق منافع ایران تفاوت قائل شد. در صورت پیروزی جو بایدن یک پالس مثبت دیپلماتیک به ایران و جهان ارسال خواهد شد؛ پالس مثبتی که این میزان از فشار روانی در داخل ایران نسبت به آینده اقتصادی، معیشتی و امنیتی خود را تا حدی تعدیل خواهد کرد. به‌هرحال کشور اکنون با انبوهی از مشکلات اقتصادی از تورم و رکود افسارگسیخته گرفته تا بیکاری و کوچک‌تر شدن سفره‌های مردم و همچنین تشدید شیوع کرونا مواجه است».
همچنین روزنامه زنجیره‌ای دنیای اقتصاد در هفته‌های گذشته در گزارشی با عنوان «بوی پیروزی بایدن می‌آید» نوشته بود: «کرونای ‌ترامپ هرچند زود خوب شد و او از آن خواست به‌عنوان نردبانی برای صعود خود استفاده کند اما شواهد نشان می‌دهد ‌ترامپ پس از ابتلا به این بیماری نتوانسته است جایگاه خود را بهبود ببخشد. اگرچه دیلی‌میل فاش کرد که ‌ترامپ قصد داشته است پس از ‌ترخیص از بیمارستان در فیلم ساخته شده برای ورود مجدد او به کاخ سفید، پیراهنش را درآورد و لباس «سوپرمن» را نشان دهد، اما به‌نظر می‌رسد، سوپرمن جمهوری‌خواهان در میان ایالت‌های قرمز به مشکل برخورده است».
دیروز با برجام، امروز با بایدن
جریان تحریف مدعی است که در صورت پیروزی جو بایدن، فتح‌الفتوحی اقتصادی در ایران رخ می‌دهد. این ادعا کاملاً شبیه ادعای این طیف در سال‌های گذشته درباره برجام است.
رسانه‌های زنجیره‌ای و فعالین مدعی اصلاحات در کنار برخی دولتمردان در سال‌های گذشته مدعی بودند که به واسطه امضای برجام، فتح‌الفتوح عظیم اقتصادی رخ خواهد داد.

این طیف مدعی بود که به واسطه برجام هم چرخ کارخانه‌ها خواهد چرخید و هم چرخ سانتریفیوژها. در آن مقطع قیمت دلار حدود 3 هزارتومان بود و بزک‌کنندگان برجام مدعی بودند که با امضای توافق هسته‌ای، قیمت دلار کاهش پیدا خواهد کرد و گرانی، رکود، بیکاری و حتی مشکل آب خوردن مردم نیز رفع خواهد شد!
اما دولت باراک اوبامای مودب! و باهوش! در پسابرجام در مسیر همکاری اقتصادی دیگر کشورها با ایران به قدری سنگ اندازی کرد که مقامات ارشد دولت روحانی، اقدامات دولت اوباما را نقض فاحش برجام نامیدند.
بایدن معاون اول دولت اوباما بود. همان دولتی که قانون سنگین تحریمی ‌آیسا را در پسابرجام تصویب کرد. دولت اوباما قانون محدودیت ویزا را نیز تصویب و قانون وضعیت اضطراری علیه ایران را تمدید کرد.
جو بایدن، معاون اول دولتی بوده است که قاتل دانشمندان هسته‌ای ایرانی است. دولتی که داروی بیماران خاص و از جمله کودکان ایرانی را تحریم کرد. دولتی که داعش را تجهیز و حمایت کرد.
دولت ‌ترامپ نیز دقیقاً همان روند را تکرار کرد و در نهایت بدون هیچ هزینه‌ای از برجام خارج شد.
دولت غارتگر و ‌تروریست آمریکا فقط زبان زور را می‌فهمد. دموکرات‌ها و جمهوری خواهان در دشمنی با ایران هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. یکی در اقدامی بزدلانه دانشمندان هسته‌ای ‌ایران را ‌ترور می‌کند و دیگر در اقدامی جنایتکارانه، حاج قاسم سلیمانی را به شهادت می‌رساند.
برخلاف فضاسازی جریان تحریف، راه‌حل رفع مشکلات کشور در داخل است. اعتماد به وعده الهی، اتکا به توان داخلی، میدان دادن به جوانان مومن، متخصص و انقلابی، مجاهدت و کار شبانه‌روزی، اهتمام در اجرای اقتصاد مقاومتی و بی‌اعتمادی به دشمن، رمز موفقیت و پیشرفت است.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه