2021 January 20 - چهار شنبه 01 بهمن 1399

ستاد اجرایی می تواند به وعده خود عمل کند؟
کد خبر: ١٦٢١٧٣ تاریخ انتشار: ٢٩ تير ١٣٩٩ - ١٥:٤٣
صفحه نخست » مطالب وسط
شوآف رسانه ای یا همدلی
ستاد اجرایی می تواند به وعده خود عمل کند؟

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از راه اندازی بزرگترین کارخانه تولید ماسک تنفسی در جنوب غرب آسیا خبر داد.
به گزارش ایلنا، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در مراسم افتتاح بزرگترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا اظهار کرد: در حال حاضر این کارخانه ظرف مدت یک ماه راه اندازی شد

 او با بیان اینکه تعدادی از دستگاه‌های ساخت ماسک را از کشورهای دیگر وارد کردیم و همچنین با کمک شرکت‌های دانش بنیان داخلی موفق به ساخت دستگاه های تولید ماسک هم شده‌ایم، گفت: در حال حاضر این کارخانه ظرفیت تولید روزانه ۴ میلیون ماسک را دارد که هم اکنون با تولید روزانه یک میلیون ماسک فعالیت خود را آغاز کرده است و این تولید به تدریج افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین ماسک‌های تولید شده ماسک های فیلتردار، N95 و نانو هستند.

 رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام افزود: دستگاه‌هایی که در حال حاضر تولید شده است توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان کشور طراحی و ساخته شده است و ساخت این دستگاه‌ها ظرف ۲۳ روز اتفاق افتاده است.

مخبر افزود: با این حجم از تولید و تقاضای ماسک در کشور، اضافه شدن این کارخانه کشور را از واردات ماسک بی نیاز خواهد کرد و تا زمانی که نیاز کل کشور تامین نشود هرگز صادراتی نخواهیم داشت. در صورت تامین نیاز کل کشور این ظرفیت وجود دارد که محصولات تولید شده و همچنین دستگاه های تولیدماسک صادر شود.

 رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در پاسخ به سئوالی در رابطه با نحوه توزیع این ماسک ها افزود: تمام ماسک های تولید شده به وزارت بهداشت تحویل داده می‌شود و ما دخالتی در توزیع آن نداریم.

مخبر بیان کرد: محصولات تولید شده با قیمتی کمتر از قیمت بازار عرضه می شود چرا که در حال حاضر در کشور قیمت ماسک بالاست و با این تولیدات ان شاالله بزودی قیمت ها شکسته خواهد شد‌.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با بیان اینکه امیدواریم با این تولیدات به وفور در کشور ماسک فراهم شود، گفت: با راه اندازی این کارگاه ۳۳۰ نفر به صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند و این اقدام موجب اشتغالزایی برای آنها شده است.

مخبر گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای این اقدام سرمایه گذاری شده است و تاکنون ۲ تا ۳ میلیون ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای رفع نیاز مردم به مناطق محروم و یک میلیون بسته غذایی در این شرایط بین نیازمندان توزیع می شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: محصولات تولید شده در همین کارگاه استریل و ضدعفونی می‌شوند.

مخبر گفت: از روز اول شیوع ویروس کرونا نیروهای ما به کمک گروه‌های جهادی و نخبگان کشور برای مقابله با ویروس کرونا و تولید ماسک مشغول فعالیت هستند.

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه