2019 January 20 - يکشنبه 30 دي 1397

گرانفروشی در بازار شب عید غیرقابل قبول است
کد خبر: ١٥٦٥٣١ تاریخ انتشار: ١٣ اسفند ١٣٩٦ - ١٥:٠٠
صفحه نخست » مطالب وسط
گرانفروشی در بازار شب عید غیرقابل قبول است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعی است باید قیمت ها براساس مولفه های اقتصادی تعیین قیمت شود و اینگونه نباید باشد که برخی ها از بالا رفتن تقاضای خرید در روزهای پایانی سال، سوءاستفاده کنند.

به گزارش صابرنیوز، معصومه آقاپور علیشاهی درباره وضعیت قیمت ها در بازار شب عید گفت: هر ساله در نیمه دوم اسفندماه، تقاضای خرید خانوارها برای شب عید با افزایش روبرو می شود و بدیهی است مسئولان باید شرایطی را فراهم کنند که عرضه و تقاضا در بازار متعادل باشد.   
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه گزارش هایی از گرانفروشی در بازار شب عید به اطلاع می رسد غیرقابل قبول است، چرا که طبیعی است باید قیمت ها براساس مولفه های اقتصادی تعیین قیمت شود و اینگونه نباید باشد که برخی ها از بالا رفتن تقاضای خرید در روزهای پایانی سال، سوءاستفاده کنند.  
 
تیم های نظارتی به صورت هماهنگ بازار شب عید را کنترل کنند
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود:برای کنترل قیمت ها و حتی کیفیت اجناس و مواد خوراکی بازار باید دستگاه های ذی ربط در قوای مجریه و قضائیه با هماهنگی همدیگر، بازار را مدیریت کنند که در این راستای تیم های نظارتی با حضور بازرسان سازمان تعزیرات حکومتی، وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و بهداشت و همچنین نمایندگان اصناف و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تشکیل شود.   
 
آقاپور علیشاهی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد:تیم های نظارتی باید در روزی های باقی مانده از سال 96 و حتی در ایام نوروز که تقاضا برای خرید کالا و خدمات در شهرها و حتی جاده ها با افزایش روبرو می شود بازار را دقیق تر کنترل کنند.
 
وی افزود:تیم های بازرسی و نظارتی چنانچه با گرانفروشی کاذب در زمینه فروش کالا و خدمات روبرو شدند باید بدون درگیر شدن در بحث بروکراسی اداری این اجازه را داشته باشند تا جریمه های لازم را برای متخلفان اعمال کنند و با متخلفان بدون اغماض برخورد کنند.
 
نحوه اجاره غرفه در نمایشگاه‌های فروش بهاره خیلی شفاف نیست
 آقاپور علیشاهی همچنین ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌های بهاره می تواند در برقراری تعادل در زمینه عرضه و تقاضا کالای مورد نیاز شب عید موثر باشد اما باید برنامه ریزی ها به نحوی باشد که کالای با کیفیت و با قیمت مناسب در بازار عرضه شود.     
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نحوه اجاره غرفه در نمایشگاه‌های فروش بهاره خیلی شفاف نیست و باید انجام این مهم  با ساز و کار صحیحی صورت بگیرد، نکته دیگر اینکه سازمان های ذی ربط در زمینه تنظیم بازار بعد از تعطیلات نوروز باید عملکرد نظارتی خود را به کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش دهند.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه