2019 January 19 - شنبه 29 دي 1397

آخرین وضعیت جاده‌های کشور
کد خبر: ١٥٤١٠١ تاریخ انتشار: ٠٨ بهمن ١٣٩٦ - ١٣:١٥
صفحه نخست » آخرین اخبار
آخرین وضعیت جاده‌های کشور

بارش شدید برف باعث کندی تردد و مسدود شدن برخی جاده‌های کشور شد.

به گزارش صابرنیوز، سامانه بارشی جدید که از روزهای گذشته وارد کشور شده است علاوه بر شور و نشاط در میان مردم، باعث ترافیک و مسدود شدن راه ها در محورهای مواصلاتی و بین شهری شده است.

در ذیل آخرین وضعیت جاده‌های کشور بیان می‌شود.

کولاک در محورهای مواصلاتی استان قزوین ادامه دارد

جواد حق‌لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: در پی بارش برف و‌ شدت کولاک در محورهای مواصلاتی آزادراه قزوین-رشت و قزوین-زنجان و همچنین سایر جاده‌های استان از روز گذشته مسدود شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر بارش برف، کولاک شدید در جاده‌های استان ادامه داشته و راهداران در تلاش هستند تا محورها بازگشایی شود.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین تصریح کرد: تمام راهداران از جمله بیش از 300 راهدار به همراه 250 دستگاه ماشین‌آلات آماده‌باش و در حال نمک‌پاشی و برف،روبی مسیرها هستند.

حق‌لطفی بر داشتن تجهیزات زمستانی و زنجیرچرخ تاکید جدی کرد.

بارش برف در محور کیاسر و گرفتاری رانندگان خودروها در سرمای شدید​​​​​​​

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، سرمای شدید زمستانی در هفته نخست دومین ماه فصل زمستان وارد اکثر نقاط شمالی کشور شده است. این سرما که همراه با بارش‌های شدید باران در مناطق دشتی بوده اکنون تمامی محورهای مواصلاتی مازندران و محورهای شریانی استان را سفیدپوش کرده است.

اندازه برف‌های باریده شده در محورهای کوهستانی تا برفگیر استان به 50 سانتی متر نیز رسیده است به گونه ای که مردم شهر کوهستانی کیاسر که دیشب را با برف شدید به صبح رسانند اکنون با بارش 30 سانتی متری برف روبه‌رو شدند.

به دلیل قرارگیری شهر کیاسر در مسیر ترانزیتی ساری - سمنان این محور شاهد 30 سانتی متر برف بوده و تردد در این محور با زنجیر چرخ است.

خودروهای فراوانی در جاده‌ کیاسر و روستاهای مشرف به بخش چهاردانگه در زیر برف شدید گرفتار شده ولی خبری از نیروهای امداد و نجات هلال احمر در این محور شریانی به صورت محسوس نیست.

تنها یک دستگاه برف روب شهرداری در منطقه فعال بوده و نیروهای راهداری هنوز خود را به این منطقه شریانی برای کمک نرساندند. از سویی برف شدید در کیاسر می‌بارد و تیم برف روبی شهرداری کیاسر در حال برف روبی سطح شهر و روستاهای اطراف است.

بارش برف همچنین سبب قطع راه ارتباطی 15 روستای شهرستان جویبار شده است. مناطق وسیعی از بخش لاریجان آمل، دو هزار و سه هزار تنکابن، شهرستان کوهستانی کلاردشت و کجور نیز به دلیل بارش شدید برف با مشکلاتی روبه‌رو شدند.

جاده‌های لرستان بسیار لغزنده است

سرهنگ مرتضی چغلوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: با توجه به بارش‌های اخیر در استان در حال حاضر جاده‌های استان لرستان بسیار لغزنده است و شاهد مه گرفتگی در سطح محورها هستیم.

وی افزود: هم اکنون تمامی محورها باز است و تردد وسایل نقلیه صورت می‌گیرد ولی با توجه به لغزنده بودن جاده‌ها نیاز است رانندگان حتماً زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.

رئیس پلیس‌راه استان لرستان با اشاره به مه گرفتگی در محورهای استان عنوان کرد: در محورهای زالیان(محور بروجرد - اراک)، رازان(محور خرم‌آباد - بروجرد)، داد آباد، دلفان و بیرانشهر مه گرفتگی و کاهش دید افقی گزارش‌شده است.

وی بابیان اینکه همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است به رانندگان توصیه کرد: رانندگان تجهیزات زمستانه و ایمنی به همراه داشته باشند و ضمن رعایت فاصله طولی، بااحتیاط رانندگی کنند.

جاده‌های کرمانشاه با لغزندگی و برف‌گرفتگی همراه است

سرهنگ محمد حیدری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: اکنون در گردنه‌های "مله‌ماس" و "خسروآباد" در شهرستان سنقر و کلیایی شاهد برف‌گرفتگی هستیم و تردد بدون زنجیز چرخ در این گردنه ها امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: مه شدید و لغزندگی جاده در گردنه بیدسرخ نیز تردد را برای خودرو ها با مشکل روبه‌رو کرده است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه در جاده‌های منطقه اورامانات به ویژه گردنه پلنگانه شاهد بارش برف هستیم، عنوان کرد: در گردنه‌های حسن‌آباد و مرصاد نیز به دلیل یخ‌زدگی جاده تردد خودروها امکان‌پذیر نیست و ماموران اداره راهداری در حال بازگشایی مسیر هستند.

 آخرین وضعیت مسدودی جاده‌های برف گرفته شهر مرزی پیرانشهر​​​​​​​

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از شب گذشته با صدور سه اطلاعیه پی‌درپی آخرین وضعیت مسدودی جاده‌های برف‌گرفته این استان را اعلام کرد.

بر اساس اطلاعیه شماره یک این اداره در حال حاضر به علت کولاک شدید در گردنه دوآب در پیرانشهر محور مذکور مسدود است لذا شهروندان تا اطلاع ثانویه  از تردد در محور پیرانشهر نقده خوداری کنند.

در اطلاعیه شماره 2 از شهروندان شهرستان پیرانشهر و حومه خواسته شده با توجه به کولاک شدید در محور تمرچین تا اطلاع ثانوی از تردد در محور مذکور نیز خودداری کنند.

بر اساس اطلاعیه شماره 3 نیز شهروندان شهرستان پیرانشهر و حومه با توجه به بارش برف و لغزنده بودن جاده تردد در محور پیرانشهر سردشت فقط با زنجیر چرخ مقدور است.

تردد در محورهای استان سمنان به‌کندی انجام می‌شود​​​​​​​

سرهنگ حسن خسروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان سمنان به‌شدت جاده‌های این منطقه را لغزنده کرده است.

وی با اشاره به حضور مأموران پلیس و راهداری در تمامی جاده‌های استان خاطرنشان کرد: برف‌روبی از معابر و نمک‌پاشی در حال انجام است و هم‌وطنان عزیز تا اطلاع ثانوی از سفرهای غیرضروری بپرهیزند.

رئیس پلیس‌راه استان سمنان با بیان اینکه تردد در محورهای استان سمنان به‌کندی انجام می‌شود افزود: رانندگان برای عبور از محورهای کوهستانی باید از زنجیر چرخ استفاده کنند.

وی ابراز داشت: تردد در گردنه آهوان هم‌اکنون برقرارشده است اما به‌سختی و کند انجام می‌شود.

خسروجردی خبر داد: محور دیباج به گلوگاه مسدود شده است.

تردد در گردنه‌های استان همدان بدون زنجیرچرخ امکان‌پذیر نیست​​​​​​​

سرهنگ رضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان در مورد وضعیت تردد در محورهای استان اظهار داشت: تمامی محورهای مواصلاتی استان به علت بارش برف و برودت هوا دچار یخ زدگی است.

وی با اشاره به اینکه در گردنه‌های استان و بعضی از محورها شاهد کولاک زمینی هستیم، افزود: در جاده های همدان به تهران، ملایر و کرمانشاه کولاک زمینی را شاهد هستیم.

عزیزی در مورد وضعیت تردد در گردنه ها بیان کرد: در تمامی گردنه‌های استان به ویژه گردنه های دخان، آوج و اسدآباد تردد بدون زنجیرچرخ امکان پذیر نیست.

رئیس پلیس راه استان همدان با تأکید بر اینکه با توجه به اینکه کولاک زمینی وجود دارد نمک پاشی در محورهای استان تأثیر ندارد، ابراز کرد:رانندگان باید تجهیزات زمستانی لازم را به هنگام خروج از منزل به همراه داشته باشند.

عزیزی با اشاره به اینکه رانندگان قبل از خروج از منزل از وضعیت فنی خود اطمینان لازم را حاصل کنند، تصریح کرد: تأکید می کنیم که شهروندان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه تمامی جاده های استان لغزنده است و باید سرعت مطمئنه رعایت شود، تأکید کرد: با توجه به لغزندگی معابر حداکثر سرعت رانندگی در محورهای استان 40 الی 50 کیلومتر است.

رئیس پلیس راه استان همدان با اشاره به اینکه شهروندان از سفرهای غیرضروری بپرهیزید، اظهار داشت: جاده های قزوین، البرز و تهران در حال حاضر مسدود است و رانندگان در صورت تردد در دیگر محورها تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

آزادراه ساوه- تهران به‌دنبال بارش برف در مسیر رفت و برگشت مسدود شد

سرهنگ ایرج کهریزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به وضعیت جاده‌های استان اظهار داشت: به‌سبب بارش برف و کولاک شدید اتوبان ساوه-تهران در مسیر رفت و برگشت مسدود است.

وی افزود: همچنین براساس آخرین گزارش‌های دریافتی اتوبان ساوه-همدان، گردنه دخان با بارش شدید برف همراه است و تردد در این منطقه تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

رئیس پلیس راه استان مرکزی تصریح کرد: سایر محورهای استان هم با بارش پراکنده برف و باران روبه‌رو است و  با توجه به لغزندگی سطح محورها همراه داشتن زنجیر چرخ برای رانندگانی که قصد تردد در این محورها را دارند الزامی است.

کهریزی خاطرنشان کرد:  رانندگان توجه داشته باشند که با توجه به لغزنده بودن محور‌ها علاوه‌ بر رعایت حدفاصل طولی با خودروهای جلو با سرعت مطمئنه حرکت کنند و تمامی تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند و از سالم بودن سیستم گرمایشی وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنند.

هراز و کندوان همچنان مسدود است

سرهنگ پاسدار علی‌رضا قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: محور کندوان که از دیشب به دلیل بارش برف شدید مسدود شده بود همچنان مسدود است و  از تونل کندوان تا هزار چم بارش برف سنگین ادامه دارد.

وی افزود: در محور هراز به دلیل بارش برف سنگین و کولاک شدید با نظر پلیس راه تا اطلاع ثانوی مسدود است و در این محور از گردنه امامزاده هاشم تا سه راهی لاسم بارش برف سنگین گزارش شده است.

فرمانده پلیس راه مازندران با اشاره به اینکه در محور سوادکوه ترافیک به صورت عادی و روان در جریان است تصریح کرد: تردد در این محور فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است و گردنه گدوک تا تونل ورسک جوی مه آلود همراه با برف سنگین حاکم است.

قدمی با بیان اینکه در محور کیاسر تردد به صورت عادی و روان و  با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است، افزود: در این محور نیز بارش برف سنگین و مه آلود گزارش شده است.

وی با اعلام اینکه ترافیک در محور کناره به صورت عادی و روان است گفت: در این محور بارش باران شدید در برخی موارد همراه با برف و باران همراه است.

قدمی با اشاره به بارش برف در ارتفاعات محورهای مواصلاتی استان، افزود: همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد در محورهای کوهستانی الزامی است.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه استان با شماره 2182934 به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در رابطه با وضعیت راه‌های استان است.

محورهای کرج- چالوس، طالقان و ماهدشت- اشتهارد تا اطلاع ثانوی بسته است

علی بابازاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به راه‌های مواصلاتی استان البرز  و وضعیت جوی هوای استان اظهار داشت: در حال حاضر به سبب بارش برف محورهای چالوس، طالقان و ماهدشت به اشتهارد تا اطلاع ثانوی بسته است.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راه استان البرز با بیان اینکه آزادراه‌های استان البرز از برف سفید پوش شده‌اند، ادامه داد: تردد در آزادراه‌ها به کندی در حال انجام است و بهتر است مردم در موارد غیرضروری وارد آن نشوند.

برف محور ارتباطی ارومیه به مهاباد را مسدود کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، سرهنگ عباس فرمانی اظهار داشت: بارش برف سنگین در محورهای جنوبی استان مشکلات زیادی را در عبور و مرور خودروها ایجاد کرده که نیازمند مراقبت بیش‌ از پیش شهروندان است.

وی افزود: محور ارتباطی ارومیه به مهاباد از گردنه اینانلو تا سد حسنلو به دلیل کولاک شدید و یخبندان مسدود است.

رئیس پلیس‌راه  آذربایجان غربی گفت: پلیس اجازه تردد در این محور را به خودروها نمی‌دهد.

فرمانی افزود: در محورهای نقده - پیرانشهر، نقده - تمرچین و جاده شاهین دژ بارش برف سنگین گزارش شده است.

وی تصریح کرد: تردد در این محورها بدون زنجیر چرخ امکان‌پذیر نیست.

 بیش از 5 هزار مسافر در راه مانده در استان قزوین اسکان داده شدند​​​​​​​

حکمت‌الله هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، اظهار داشت: براساس آمارها با بارش شدید برف و مسدود شدن محورهای مواصلاتی استان قزوین بیش از 5 هزار مسافر در راه مانده  در استان قزوین اسکان یافتند.

 وی افزود: عملیات امداد و نجات در محورهای اصلی به پایان رسیده  و امدادگران هلال احمر  به دنبال تخلیه مسافران در جاده‌های فرعی هستند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از توزیع 1500 تخته پتو بین مسافران در راه مانده اقبالیه خبر داد.

باد و بوران برخی محورهای سمنان را فرا گرفت

حسن خسروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: با توجه به بارش‌های اخیر در استان سمنان برخی محورهای مواصلاتی این استان لغزنده شده است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت در محور مواصلاتی بین‌المللی تهران - مشهد در محدوده استان سمنان عنوان کرد: هم‌اکنون بارش باران در قطعه تهران - گرمسار در این محور مهم در جریان است که منجر به لغزندگی این محور شده و در بخش‌هایی از محورهای سمنان - سرخه و سمنان- دامغان نیز وضعیت به همین صادرات است.

رئیس پلیس‌راه استان سمنان اضافه کرد: در محور سمنان - فیروزکوه نیز هم‌اکنون باد و بوران پدیده غالب است؛ اما تردد در آن جریان دارد.

به گفته خسروجردی، محور شهمیرزاد به فولاد محله و شهمیرزاد به چشم نیز با بوران همراه است و ازاین‌رو رانندگان در این محور نیز مانند محور سمنان - فیروزکوه باید زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به وقوع باد و بوران در محور چشمه‌علی - فولاد محله، به همراه داشتن زنجیر چرخ در این محور را نیز الزامی اعلام کرد.

رئیس پلیس‌راه استان سمنان با تأکید بر لزوم پرهیز از سفرهای غیرضروری به محورهای کوهستانی این استان تأکید کرد: در صورت الزام به سفر به این محورها، رانندگان حتماً زنجیر چرخ به همراه داشته و الزامات رانندگی در شرایط برفی را رعایت کنند.

خسروجردی تصریح کرد: هم‌اکنون تردد در همه محورهای مواصلاتی استان سمنان به‌صورت روان در جریان است.

 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه