2018 December 12 - چهار شنبه 21 آذر 1397

ایران ارزانترین کشور در ساخت انیمیشن است
کد خبر: ١٥٣١٣٢ تاریخ انتشار: ٢٣ دي ١٣٩٦ - ١١:٢٢
صفحه نخست » آخرین اخبار
کارگردان انیمیشن فیلشاه:
ایران ارزانترین کشور در ساخت انیمیشن است

کارگردان انیمیشن فیلشاه گفت: ما یکی از کشورهای ارزان در زمینه ساخت انیمیشن هستیم. انیمیشن ایران در حال حاضر یکی از بهترین‌های دنیا است.

به گزارش صابرنیوز ؛ هادی محمدیان کارگردان انیمیشن فیلشاه حاضر در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، درخصوص امکان دریافت جایزه از سوی این انیمیشن گفت: خوشبختانه "فیلشاه" می‌تواند حدوداً در تمامی بخش‌ها برای کسب سیمرغ امیدوار باشد. این اتفاق جدیدی نیست و در جشنواره‌های خارجی هم انیمیشن‌ها تا سال‌ها در کنار آثار سینمایی جایزه گرفتند.
 
وی در همین راستا ادامه داد: فیلشاه برای بسیاری بخش‌ها همچون کارگردانی، موسیقی، فیلمنامه و تدوین صاحب شانس است و در سایر بخش‌ها همچون بازیگری نمی‌تواند در میان نامزدها قرار گیرد. 
کارگردان انیمیشن "شاهزاده روم" با اشاره به توانمندی‌های ایران در ساخت انیمیشن اضافه کرد: خوشبختانه شاهزاده روم تجربه خوبی بود تا ما نقاط ضعف خود را در بخش فیلمنامه پیدا کنیم و بعد از آن در مباحث تکنیکی از بهترین‌های ایران استفاده کردیم. به نوعی می‌توان گفت شخصی در صنعت انیمیشن ایران نیست که با کیفیت بالا کار کند و در گروه فیلشاه نباش. 
 
وی درباره جایگاه انیمیشن ایران در سطح جهان تاکید کرد: ما از لحاظ ساخت انیمیشن از بسیاری از کشورهای جهان جلوتر هستیم. این پیشرفت علاوه بر مباحث تکنیکی از لحاظ قیمتی نیز قابل طرح است. ما یکی از کشورهای ارزان در زمینه ساخت انیمیشن هستیم و ما از هند هم ارزانتر هستیم. انیمیشن ایران در حال حاضر یکی از بهترین‌های دنیا است. 
 
این هنرمند عرصه انیمیشن درباره نوع صداگذاری و دوبله فیلشاه تصریح کرد: ما این انیمیشن را دوبله نکردیم بلکه از بهترین‌های دوبله دعوت کردیم تا فیلمنامه را بخوانند و پس از آن انیمیشن را روی صدای آنها ساختیم که این اتفاق هم در نوع خود برای اولین‌بار در ایران رقم می‌خورد.
وی درباره زمان اکران این انیمیشن افزود: ما تصمیم داریم تا بهترین زمان ممکن را برای اکران فیلشاه در نظر بگیریم تا کودکان بتوانند به راحتی آن را مشاهده کنند. یکی از مهم ترین اتفاقاتی که قصد داشتیم به آن دست پیدا کنیم این بود که فیلشاه انیمیشنی برای کودکان باشد. معمولاً اکثر انیمیشن‌ها به اسم کودکان ساخته می‌شود اما مخاطب بزرگسال دارد ولی فیلشاه از همان ابتدا با نقطه هدف کودکان ساخته شد.
 
محمدیان درخصوص چگونگی شکل‌گیری ایده فیلشاه خاطرنشان کرد: همچون "شاهزاده روم" ایده اولیه "فیلشاه" نیز در تیم ایده گروه ما شکل گرفت. گروه ایده و فیلمنامه‌نویسی ما برای ده سال آینده هم ایده و طرح برای ساخت دارد و ایده فیلشاه نیز مدت‌ها قبل در ذهن جمعی گروه شکل گرفته بود.
 
منبع: خبرگزاری میزان
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه