2018 October 18 - پنج شنبه 26 مهر 1397

نصایح و توصیه های قرآنی به رئیس جمهور و وزیر خارجه دولت دوازدهم
کد خبر: ١٥١٥٥٠ تاریخ انتشار: ٣٠ مهر ١٣٩٦ - ٠٨:٤٧
صفحه نخست » مطالب وسط
نصایح و توصیه های قرآنی به رئیس جمهور و وزیر خارجه دولت دوازدهم

بزرگواران ومسئولین محترم ! امیدوارم این بار دقیقاً براساس نصوص قرآنی عمل کنید ، وبه شما اطمینان خاطر می دهم وتضمین می دهم که اگر در مسیر خدا وقرآن وصراط مستقیم حرکت کنید ؛ دشمنان هیچ غلطی نمی توانند بکنند . 
گروه سیاسی صابرنیوز:سید مختار موسوی: حتماً شما ضرب المثل ((به مرگ گرفته به تب راضی بشه )) که به معنی : ««سختگیری مصلحتی،کسی که برای قبولاندن شرط دلخواه خود شرایط را خیلی سخت و سنگین میگیرد تا بالاخره طرف مقابل به کمتر از آن که در واقع همان خواسته مد نظر است راضی شود»» را شنیده اید .

امروز بازی ترامپ واتحادیه اروپا درباره برجام از قبیل : فحاشی وتهدیدات وتشدید تحریمها ، تهدید به خروج از برجام ، یا ماندن دربرجامم والحاق اصلاحیه برآن ، ویا مذاکره بر سر مسئله موشکی وقدرت دفاعی ایران ،که از سوی دولتمردان آمریکا بویژه ترامپ دراین چند روزه شنیده ودیده اید ، وهمراهی زیرکانه اتحادیه اروپا با آمریکا ، ویا به تعبیر ی دفاع اتحادیه اروپا بالطایف الحیل از سخنان ترامپ ؛ بدون تردید، از مصادیقِ اَتَّمِ همین ضرب المثل است . که امیدوارم شما بزرگواران متوجه این بازی خطرناک شده باشید وبا تحلیل ها ی غلط ، واظهار نظرهای غیر کارشناسانه ، واتخاذ مواضع خودسر وغیر اصولی وعحولانه ، در زمین آنها بازی نکنید .

آقای رئیس جمهور ، وزیر محترم امورخارجه ! نگارنده بعنوان یک مسلمان ایرانی حسب وظیفه شرعی وملی وانقلابی وشرعی خویش که حدود ربع قرن سابقه فعالیت فرهنگی وسیاسی را درکارنامه خود دارد ، وماحصل این سالها فعالیت ، تألیف چند جلد کتاب وصدها مقاله در عرصه های مختلف است ، ازباب « النصیحه للائمه المسلمین » درراستای عمل به فریضه امر به معروف ونهی از منکر ولبیک گفتن به ندای مولایم وامامم ورهبرحکیم وفرزانه ام ؛ نایب امام زمانم مبنی بر رصدنمون حرکات دشمن ، و همچنین در ادامه پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی وخون شهدای عزیز ووالامقام از جمله درصیانت از خون برادرشهیدم ، چون بازی احتمالی در زمین دشمن وفریب خنده های آنهارا خوردن؛ به پایمال شدن خون شهدا منتهی خواهد شد ، مبادرت به کتابت این مکتوبه خطاب به شما مسئولین مستقیم برجام نموده ام . امیدوارم به عوض فحاشی وتهدید به آیات شریفه قرآنی استنادی عمل کنید .

لذا به منظورجلوگیری از اطاله کلام وتطویل مقال ، فقط به ذکرآیات قرآنی که شمارا مکلف نموده در چنین شرایطی به استناد فرامین الهی وبراساس نصوص آنها عمل کنید بسنده می کنم . چرا که جناب روحانی که تحصیل کرده در مکتب قرآن است رابی نیاز از تفسیرآیات وتوضیح واضحات میدانم.

خداوند حکیم درباره چگونگی عهد وپیمان بستن با کفار واسلام ستیزان ودشمنان عقیدتی وایمانی ، ضمن تصریح به این مهم که نقض عهد ومخالفت ودشمنی کفار با مومنان امری قدیمی وکهنه است می فرماید :

« بَرَاءةٌ مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ إِلَى الَّذِينَ عَاهَدتُّم مِّنَ الْمُشْرِكِينَ [1]»

ترجمه : (خدا و پیامبرش بیزارند از مشرکانی که با آنها پیمان بسته اید)

برای اینکه :

« لاَ يَرْقُبُونَ‌ فِي‌ مُؤْمِنٍ‌ إِلاًّ وَ لاَ ذِمَّةً وَ أُولئِکَ‌ هُمُ‌ الْمُعْتَدُونَ [2]»

ترجمه : ((نه تنها درباره شما،) درباره هیچ فرد باایمانی رعایت خویشاوندی و پیمان را نمی‌کنند؛ و آنها همان تجاوز کارانند!)

اگر عهد وپیمان ( برجام ) را نقض کردند شما مقابله به مثل کنید :

« وَ إِنْ‌ نَکَثُوا أَيْمَانَهُمْ‌ مِنْ‌ بَعْدِ عَهْدِهِمْ‌ وَ طَعَنُوا فِي‌ دِينِکُمْ‌ فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْکُفْرِ إِنَّهُمْ‌ لاَ أَيْمَانَ‌ لَهُمْ‌ لَعَلَّهُمْ‌ يَنْتَهُونَ [3]»

و اگر پیمانهای خود را پس از عهد خویش بشکنند، و آیین شما را مورد طعن قرار دهند، با پیشوایان کفر پیکار کنید؛ چرا که آنها پیمانی ندارند؛ شاید (با شدّت عمل) دست بردارند!

بعد می فرماید ، اگر دشمنان شما بر سرعهد وپیمان خود ماندند وبه روح وجسم برجام پایبند ووفادار بودند ، این عهد وپیمان از طرف شما هم محترم دانسته شود وتاپایان مدت پیمان اگر دشمنان پایبند بودند شما نیزبرآن بمانید .

« إِلَّا الَّذِينَ عَاهَدْتُمْ مِنَ الْمُشْرِكِينَ ثُمَّ لَمْ يَنْقُصُوكُمْ شَيْئًا وَلَمْ يُظَاهِرُوا عَلَيْكُمْ أَحَدًا فَأَتِمُّوا إِلَيْهِمْ عَهْدَهُمْ إِلَىمُدَّتِهِمْ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَّقِينَ »

ترجمه : (مگر آن گروه از مشرکان که با آنها عهد بسته‌اید و هیچ عهد شما نشکستند و هیچ یک از دشمنان شما را یاری نکرده باشند، پس با آنها تا مدتی که مقرر داشته‌اید عهد نگاه دارید، که خدا متقیان را دوست می‌دارد.)

با توجه به نصّ این آیه شریفه وبا التفات به سیاق آیاتی که ذکر شده وآیاتی که درادامه به آنها استناد می کنیم ، خداوند متعال به شما توصیه فرموده : که با اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از برجام چگونه رفتا رکنید . که امیدوارم آن کنید که خدا خواسته ودستور داده است .

دستور خدا این است که : ( ضمن هوشیار بودن در مقابل دشمنان مکار وفریبکار ، ونصب العین قراردادن این مهم که ، مشركين به هيچ ميثاق طبيعى يا قراردادى در برابر مؤ منين وفادار نيستند هر چند چرب زبانى كنند. لیکن می فرماید، تا مادامیکه آنها برسرتحصیل منافعی که دربرجام برای ملت شریف ایران دیده شده ، موانعی ایجاد نکرده اند ، شما نیز بر سر پیمان خود بمانید .

دقیقاً فرمایش نورانی نایب امام زمان من وشما وملت ولایتمدار ایران ؛ حضرت امام خامنه ای عزیز که اطاعت ازفرمان او عین اطاعت از کلام خدا واجب است ولازم ؛ که فرمودند : «اگر آنها برجام را پاره کردند ماآن را ریز ریز می کنیم ناظر به همین فرمایش خداوند عز وجل است» برای اینکه عهد شكنى مشركين ، مجوز مقابله به مثل به آنان خواهد بود .

« وَإِمَّا تَخَافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِيَانَةً فَانْبِذْ إِلَيْهِمْ عَلَى سَوَاءٍإِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْخَائِنِينَ [4]»

و چنانچه از خیانتکاری گروهی (از معاهدین خود) سخت می‌ترسی در این صورت تو نیز با حفظ عدل و درستی، عهد آنها را نقض کن، که خدا خیانتکاران را دوست نمی‌دارد.

بزرگواران ومسئولین محترم ! امیدوارم این بار دقیقاً براساس نصوص قرآنی عمل کنید ، وبه شما اطمینان خاطر می دهم وتضمین می دهم که اگر در مسیر خدا وقرآن وصراط مستقیم حرکت کنید ؛ دشمنان هیچ غلطی نمی توانند بکنند . برای اینکه خداوند خودش فرموده : نقشه های دشمنان را نقش برآب و توطئه های آنهارا خنثی خواهد خواهد کرد . وهر اقدامی بر علیه شما بکنند بی اثر خواهد بود .« الَّذِينَ‌ کَفَرُوا وَ صَدُّوا عَنْ‌ سَبِيلِ‌ اللَّهِ‌ أَضَلَ‌ أَعْمَالَهُمْ‌ [5]»

ترجمه : (کسانی که کافر شدند و (مردم را) از راه خدا بازداشتند، (خداوند) اعمالشان را نابود می‌کند! )

« وَ الَّذِينَ‌ کَفَرُوا فَتَعْساً لَهُمْ‌ وَ أَضَلَ‌ أَعْمَالَهُمْ‌ [6]»

و کسانی که کافر شدند، مرگ بر آنان! و اعمالشان نابود باد! محمد8

« إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكَافِرِينَ[7] »

ترجمه : (خدا کافران را (به هیچ راه موفقیتی) راهنمایی نخواهد کرد.)

آقای رئیس جمهور ووزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ! امیدوارم تفاوت ماهوی وحقیقی خودتان وملت شریف ایران را با رقبای موجود در ماجرای برجام از جمله شیطان اکبر بدانید . وبدانید که شما خدارا دارید وتا زمانی که خدا مولای شما ست ، وشما در مسیر خدا وصراط مستقیم خدا حرکت می کنید تحت حمایت خاصه خداوند خواهید بود . در حالیکه رقبای شما از خدا بی خبرند

« ذلِکَ‌ بِأَنَ‌ اللَّهَ‌ مَوْلَى‌ الَّذِينَ‌ آمَنُوا وَ أَنَ‌ الْکَافِرِينَ‌ لاَ مَوْلَى‌ لَهُمْ‌ [8]»

این برای آن است که خداوند مولا و سرپرست کسانی است که ایمان آوردند؛ امّا کافران مولایی ندارند!

سنت خدا براین مقرر شده که که هرکس برخدا توکل کند پیروز خواهد بود «وَمَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَإِنَّ اللَّهَ [9]» وخواست خدا ریشه کن شدن کفارومشرکین ودشمنان اسلام است«وَيُرِيدُ اللَّهُ أَنْ يُحِقَّ الْحَقَّ بِكَلِمَاتِهِ وَيَقْطَعَ دَابِرَ الْكَافِرِينَ [10]» ولی خداوند می‌خواهد حق را با کلمات خود تقویت، و ریشه کافران را قطع کند؛ (از این رو شما را بر خلاف میلتان با لشکر قریش درگیر ساخت، و آن پیروزی بزرگ نصیبتان شد.) »امیدوارم براساس توصیه های خداوند عمل کنید و ومطمئن باشید که خداوند بر اشتباهات قبلی شما که موجبات تجری دشمنان شده را می بخشد و اوضاع را به نه نفع اسلام ومسلمین اصلاح خواهد نمود

« وَالَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَآمَنُوا بِمَا نُزِّلَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَهُوَ الْحَقُّ مِنْ رَبِّهِمْ كَفَّرَ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَأَصْلَحَ بَالَهُمْ [11]»

ترجمه : (و کسانی که ایمان آوردند و کارهای شایسته انجام دادند و به آنچه بر محمد (ص) نازل شده -و همه حقّ است و از سوی پروردگارشان- نیز ایمان آوردند، خداوند گناهانشان را می‌بخشد و کارشان را اصلاح می‌کند! )

با توجه آیاتی که ذکرشان گذشت ،خداوند حکیم در این آیه شریفه می فرماید ، از تهدیدات وقدرت برتر ظاهری نظامی دشمن نهراسید ، چرا که وعده ابطال وبلااثر نمودن این قدرت برتر ظاهر نظامی را درصورت تبعیت از خدا ودر مسیر خدا وقرآن وولایت حرکت کردن داده است . پس باید با شجاعت هر چه تمام تر ، با توکل به خداوند سبحان ، در برابر زورگویی های آمریکا واحیاناً اتحادیه اروپا در ماجرای برجام ایستاد ؛ واگر آنها قصد الحاق تبصره ویا مذاکره بر سر قدرت دفاعی وموشکی را داشتند، چون نقض عهد ونقض برجام است ، شما آنرا ریزیزکنید واز هیچ چیزی هم نترسید .

اطمینان داشته باشید که وعده خدا راست وحتمی است واعمال وقدرت آنهارا را باطل خواهدكرد. در نتيجه ، تهدیداتشان جامه عمل نخواهد دید واعمالشان راه به مقصد نخواهد برد . برای اینکه اهداف ونیت ومقصود ومقصد آنها مقابله با اعتقادات ماست ، وخداوند عزیز وحکیم این تاخت تاز باصحاب باطل را دربرابر اصحاب حق بر نخواهد تابید .

الاحقر سید مختار موسوی

بیست وششم مهر ماه 1396

[1] ـ توبه / 1

[2] ـ توبه / 10

[3] ـ توبه / 12

[4] ـ انفال /58

[5] « محمد / 1

[6] ـ محمد /8

[7][7] ـ مائده /67

[8] ـ محمد /11

[9] ـ انفال / 49

[10] ـ انفال /7

[11] ـ محمد /2

[12] ـ محمد /4


برچسب ها: دولت, رئیس جمهور,


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه