2018 May 23 - چهار شنبه 02 خرداد 1397

امروز به علت هجمه های دشمن و غفلت ما سبک زندگی و نگاه فرهنگی جامعه در حال تغییر است
کد خبر: ١٥٠١٢٢ تاریخ انتشار: ٢٠ شهریور ١٣٩٦ - ١١:٥٥
صفحه نخست » مطالب وسط
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با صابرنیوز:
امروز به علت هجمه های دشمن و غفلت ما سبک زندگی و نگاه فرهنگی جامعه در حال تغییر است

مبنای همه حوزه ها فرهنگ است . در اشتغال ، کیفیت تولید داخلی ، اگر مباحث فرهنگی بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی قرار بگیرد می توانیم حرف های بهتری در حوزه ها بزنیم.

 گروه فرهنگی صابرنیوز:اصغر مسعودی ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص الویت های وزیر ارشاد دولت دوازدهم به خبرنگار صابرنیوز:یکی از گسترده ترین وزارت خانه های ما ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است ،در حوزه های مطبوعات،کتاب ، سینما و قرآن معاونت های مختلفی دارد .متأسفانه در اکثر حوزه ها دچار چالش هستیم.
 

وی ادامه داد : با توجه به هجمه های فرهنگی که حضرت آقا تعبییر شبیخون فرهنگی داشتند ، برنامه ریزی نکردیم . بر این اساس وظایف و راهبردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برنامه ای که آقای وزیر ارائه دادند ، عملکرد به اینها کفایت می کند که اگر 50درصد به آنها عمل شود مشکلات کمتری با حوزه فرهنگ مواجه هستیم. امروز به علت هجمه های دشمن و غفلت ما سبک زندگی و نگاه فرهنگی دارد تغییر می کند .

نماینده مردم نی ریز و استهبان  اظهار داشت: مبنای همه حوزه ها فرهنگ است . در اشتغال ، کیفیت تولید داخلی ، اگر مباحث فرهنگی بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی قرار بگیرد می توانیم حرف های بهتری در حوزه ها بزنیم. الان جاده های ما ، تولیدات ما و خودروهای ما بی کیفیت هستند و این مبتنی بر فرهنگ  است بعنوان مثال وقتی پیامبر که در مراسم کفن و دفن یکی از اصحاب شرکت می کند خودشان امورات دفن را بعهده می گیرند و منافذ قبر را می پوشند . یک شخصی به حضرت گفت : یارسول الله (صلی الله علیه و آله) این شخص دیگر مرده است و چرا انقدر به دقت در دفن و محکم کردن منافذ قبر دارید ؟ حضرت فرمودند برای اینکه مومن باید هرکاری را تمام و کمال انجام دهد.

مسعودی با بیان چند مورد از راهبردهای وزارت فرهنگ که اگر تحقق پیدا کند نتایج بهتری دربرخواهد داشت اظهار داشت"تأمین و نشر ارزش های انقلاب ،ما انقلاب محرومان و مستضعفان را داریم . امروزه درصد مردمی که تحت عنوان قشر آسیب پذیر هستند در حال رشد است . ترویج احکام الهی t امروزه شاهد افزایش پرونده ها در دادگاه ها هستیم .نقد مکاتب الحادی و انحرافی : که طبق فرمایش حضرت آقا باید کرسی های نظریه پردازی در دانشگاه ها برقرار شود و مورد توجه قرار بگیرد. و انحرافی که شکل میگیرد مبتنی بر اصول و مبانی است و اگر آن اصول و مبانی نقد شود جلوی آن انحراف گرفته می شود ،مبارزه با فساد : مباحث  رانت ، رشوه ، اختلاس مباحثی است که پایه های یک نظام را سست می کند  فضای مجازی : در حوزه فضای مجازی گرچه وزارت ارتباطات باید انجام دهد و ورود کند اما بحث محتوایی آن را باید وزارت فرهنگ انجام دهد . کتاب : امروزه هم ما فرهنگ کتابخوانی را نداریم . که اگر موارد فوق تحقق پیدا کند نتایج بهتری دربرخواهد داشتالبته درهمه این موارد ، همه دستگاه ها و نهادها و مردم باید همکاری داشته باشند .
 


برچسب ها: فرهنگ, مجلس, وزیر,


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه