2018 May 23 - چهار شنبه 02 خرداد 1397

کشتار مردم میانمار یک جنگ داخلی نیست،بلکه یک جنایت تاریخی و جهانی است
کد خبر: ١٥٠٠٨١ تاریخ انتشار: ١٩ شهریور ١٣٩٦ - ١٢:١٥
صفحه نخست » مطالب وسط
در گفتگو با سید محمد حسینی مطرح شد
کشتار مردم میانمار یک جنگ داخلی نیست،بلکه یک جنایت تاریخی و جهانی است

مجامع جهانی نباید صرفا به اظهار نظر کردن در این موضوع بسنده کنند...

گروه سیاسی صابرنیوز: سید محمد حسینی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد درباره نسل‌کشی مسلمانان در میانمار، گفت: جنایات بی‌سابقه‌ای که این روزها در میانمار رخ می‌دهد یک نسل‌کشی آشکار است، کسانی که این کارها را می‌کنند، روی تمام جنایتکاران تاریخ را سیاه کردند.
 

 
وی افزود: جنایات اخیر در کشوری رخ می‌دهد که در آن کشور خانم سوچی مدعی مدافع حقوق بشر است، جالب اینجاست که به این شخص جایزه صلح نوبل را هم اهدا کردند.

عضو هيأت رئيسه جمنا ابراز کرد: ارتش جنایتکار میانمار بدون هیچ ملاحظه‌ و با قساوت تمام به کشتار، غارت و آتش زدن مسلمانان و خانه‌های آنها دست زدند و قصد دارند به هر طریقی صدها هزار بلکه میلیون‌ها انسان بی‌گناه را از خانه و وطن خود اخراج کنند.

دبير كل كانون دانشگاهيان ايران اسلامي با بیان اینکه باید در قبال این فجایع واکنش جدی صورت بگیرد، عنوان کرد: مجامع جهانی نباید صرفا به اظهار نظر کردن در این موضوع بسنده کنند، کسانی که به خاطر زندانی کردن یک جاسوس در کشوری مستقل آن همه سر و صدا می‌کنند در برابر چنین جنایات فراگیر و گسترده‌ای باید اقدامات عملی انجام دهند.
وی گفت: کشورهای جهان، سازمان ملل و هر کسی که توانی دارد باید در این زمینه فعالیت کنند، کشورهای اسلامی باید از مسلمانان میانمار دفاع کنند، این مسأله یک جنگ داخلی نیست، یک جنگ و جنایت تاریخی و جهانی است، بنابراین ضروری است که مسلمانان جهان به سازمان ملل فشار بیاورند و روند جنایات را متوقف کنند.
عضو شوراي مركزي جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامی اظهار داشت: در گذشته موارد این چنینی اتفاق افتاده است، در سال 91 از هلال احمر جمهوری اسلامی، از کشور ترکیه و برخی کشورهای دیگر گروه‌هایی برای امدادرسانی اعزام شدند.
حسینی بیان داشت: اگر سازمان همکاری اسلامی هم در این موضوع اقدام جدی انجام ندهد، جمهوری اسلامی می‌تواند پیشگام شود و کشورهای دیگر را دعوت به همکاری کند، هیأت‌های گوناگون اعزام شوند و هر چه سریع تر این روند را متوقف کنند، در غیر این صورت هر اقدامی چون نوشدارو بعد از مرگ سهراب می‌ماند و نتیجه‌ای نخواهد داشت.
استاد دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: از مسؤولان جمهوری اسلامی انتظار می‌رود بعد از اعلام مواضع خود که آن هم به جای خود لازم و ضروری است وارد اقدام عملی شوند، عملکرد رسانه‌ها نیز در این میان اهمیت بسیار زیادی دارد، کسانی که می‌توانند در فضای مجازی به زبان‌های مختلف دنیا صدای مظلومیت مسلمانان میانمار را منعکس کنند وظیفه خطیری دارند، همه باید دست به کار شوند و هر کاری می‌توانند در متوقف کردن جنایات میانمار انجام دهند.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه