2018 May 23 - چهار شنبه 02 خرداد 1397

کمیسیون عمران آماده بررسی مدارک خرید نقدی هواپیماست
کد خبر: ١٤٩٧٤١ تاریخ انتشار: ٠٨ شهریور ١٣٩٦ - ١٥:٠٢
صفحه نخست » مطالب وسط
در گفتگو با سخنگو سخنگوی کمیسیون عمران مجلس مطرح شد؛
کمیسیون عمران آماده بررسی مدارک خرید نقدی هواپیماست

رای نیاوردن بیطرف در مجلس آنقدر برای اصلاح طلبان سنگین تمام شده که...

به گزارش صابرنیوز ، صدیف بدری نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه شش ماه از سال سپری شد و دولت هنوز یک ریال از بودجه عمرانی را تخصیص نداد، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون دولت بودجه عمرانی پروژه ها را تخصیص نداد و تاکنون یک ریال از این بودجه ها تخصیص داده نشد.
 


وی افزود: در همین راستا گزارشات متعددی به کمیسیون عمران مجلس رسید و کمیسیون نیز پیگیر آن شد و در چندین جلسه این موضوع در کمیسیون عمران مجلس مطرح و راجع به آن مباحثی طرح شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بر اساس گزارشات رسیده به کمیسیون کارفرماها پروژه ها چه در سطح ملی و چه در سطح استانی نسبت به عدم تخصیص اعتبارات عمرانی گله مند هستند و از کمیسیون خواستند تا در این زمینه ورود کند.

بدری تصریح کرد: کمیسیون در همین زمینه از مسئولین دولتی بخصوص سازمان برنامه و بودجه خواست تا اعتبارات لازم را تخصیص دهند و پروژه ها به سرانجام برسند.

وی افزود: مسئولین دولتی وعده دادند تا در شهریور ماه بخشی از بودجه ها را تخصیص دهند و راجع به انجام پروژه ها اهتمام جدی داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در خصوص انتشار مطلبی از قول  احمد خرم وزیر راه و ترابری دولت اصلاحات و از مدافعان و حامیان دولت روحانی مبنی بر « پرداخت نقدی پول هفت فروند هواپیمای خریداری شده از ناحیه دولت»، گفت: آقای خرم مضوعی را طرح کرده است اما صحت یا سقم آن تائید نشده است.

بدری گفت: بر اساس گفته های آخوندی وزیر راه و شهرسازی و همچنین اظهارات رئیس جمهور در صحن مجلس، خرید هواپیماها با استفاده از فاینانس و سرمایه گذاری خارجی بود.

وی اضافه کرد: آقای خرم اگر مدارک و اسنادی دارد که هواپیماها نقدی خریداری شده باید آنرا به کمیسیون عمران مجلس ارائه کند و کمیسیون آماده بررسی مدارک مذکور است.

پیش از این عباس آخوندی گفته بود این خریدها یک سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی(FDI) واقعی است.

هچنین حسن روحانی رئیس جمهور هفته گذشته در صحن مجلس در دفاع از صلاحیت وزرای پیشنهادی  و بخصوص دفاع از آخوندی گفت: «من آقای آخوندی را می‌خواهم که اگر خواستیم هواپیما بخریم هر روز نیاید به من بگوید از کجا پول بیاوریم بلکه خودش برود پول جور کند و هواپیما بیاورد داخل».

احمد خرم وزیر اسبق راه روز گذشته در مصاحبه ای درباره نحوه تامین منابع مالی خرید هواپیماهای جدید در کشور گفت: در نهایت باید پنج درصد بهای هواپیما را دولت تامین کند و ۹۵ درصد آن باید به صورت اجاره به شرط تملیک و یا فاینانس باشد.

وی با بیان اینکه تحویل هواپیماها به ایران متوقف شده است، افزود: عمده پول هفت فروند هواپیمای خریداری شده از ناحیه دولت و به صورت نقدی پرداخت شده که سرمایه گذاری دولت در این خصوص یک لطمه است.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه